Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos atstovybė Gruzijoje atliks NATO kontaktinės ambasados funkcijas

Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos diplomatinė atstovybė Gruzijoje nuo 2011 metų sausio 1 dienos dvejus metus vykdys NATO kontaktinės ambasados šioje šalyje funkcijas.

Taip šios savaitės pradžioje nusprendė NATO šalys narės. Atstovybes Aljanso valstybėje partnerėje turinčios NATO narės gali teikti jas kontaktinės ambasados funkcijoms atlikti. Sprendimas persvarstomas kas dveji metai, teigiama pranešime spaudai.

Šiuo metu dvi Lietuvos ambasados atlieka NATO kontaktinių atstovybių funkcijas. Lietuvos ambasada Baltarusijoje jau šešerius metus nuo 2004 metų aktyviai veikia kaip NATO kontaktinė atstovybė. Prie pastarosios nuo 2009 metų sausio 1 dienos prisijungė ir Lietuvos ambasada Moldovoje.

Jos Aljanso kontaktinių ambasadų funkcijas vykdys iki 2010 metų gruodžio 31 dienos.

Lietuvos atstovybės, kaip NATO kontaktinės ambasados, pirmiausia siekia pristatyti buvimo valstybės visuomenei Aljanso veiklą, jos kryptis ir prioritetus.

Įvairių konferencijų, diskusijų, forumų, paskaitų forma stengiamasi visapusiškai informuoti šalies gyventojus apie NATO veiklą. Taip pat siekiama stiprinti visuomenės žinias apie šalies bendradarbiavimo su NATO galimybes ir perspektyvas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min