Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 06, 13:01

Lietuvos darbo biržos vadovo konkurse – 6 dalyviai

Į Lietuvos darbo biržos direktoriaus postą – šeši pretendentai. Tiek žmonių pateikė dokumentus konkursą skelbusiai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.
Vilniaus darbo birža
Vilniaus darbo birža / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Tačiau ministerijos Ryšių su visuomene vedėja Lina Bušinskaitė BNS sakė, kad dalyvių gali būti ir daugiau, nes kiek vėliau ministeriją gali pasiekti registruoti pretendentų laiškai.

„Naujasis Lietuvos darbo biržos vadovas turėtų paaiškėti per 30 kalendorinių dienų nuo paskutinės dokumentų priėmimo dienos“, – teigė L.Bušinskaitė.  Lietuvos darbo biržos direktoriaus konkursas paskelbtas pernai gruodžio 23 dieną. Pretendentų dokumentai buvo priimami iki sausio 5 dienos darbo pabaigos.

„Per penkias darbo dienas pretendentams bus išsiųsti pranešimai. Pretendentai, kurie neatitinka Valstybės tarnybos įstatyme nustatytų bendrųjų reikalavimų ir specialiųjų reikalavimų, nustatytų pareigybės aprašyme, gaus pranešimus, kad jiems neleidžiama dalyvauti konkurse, o pretendentai, kurie tuos reikalavimus atitinka, gaus pranešimą apie konkurso datą, laiką ir vietą ir bus pakviesti jame dalyvauti. Pretendentų atitikimas nustatytiems reikalavimams bus vertinamas pagal jų pateiktus dokumentus“, – aiškino L.Bušinskaitė.

Anot jos, konkursas yra dviejų dalių: egzamino raštu – pretendentai spręs testą, bei egzamino žodžiu. L.Bušinskaitės teigimu, egzamino žodžiu metu bus daromas garso skaitmeninis įrašas.  Šiuo metu Lietuvos darbo biržai laikinai vadovauja Albertas Šlekys. 17 metų Lietuvos darbo biržos direktoriaus pareigas ėjęs Vidas Šlekaitis dėl aplaidumo darbe buvo atleistas kovo pabaigoje.

Lietuvos darbo biržos direktorius yra tiesiogiai pavaldus Socialinės apsaugos ir darbo ministrui ir atskaitingas ministerijos kancleriui bei viceministrui.  Lietuvos darbo biržos vadovo konkursą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija buvo paskelbusi praėjus keliems mėnesiams po V.Šlekaičio atleidimo – pernai birželio 10-ąją, tačiau vėliau šį konkursą ministerija paskelbė negaliojančiu.

Tuomet ministerijos atstovai teigė, kad sustabdytas konkursas bus atnaujintas baigus Darbo biržos pertvarką, be to, priimant sprendimą buvo atsižvelgta į Valstybės kontrolės ir ministerijos Vidaus audito skyriaus pastabas dėl Darbo biržos veiklos. Lietuvos darbo birža padeda ieškantiems darbo žmonėms įsidarbinti, aprūpina darbdavius reikiama kvalifikuota darbo jėga, įtraukia registruotus darbo biržoje asmenis į gyventojų užimtumo programas, moka bedarbiams nedarbo draudimo išmokas. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min