TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos draudimas": siautusios audros nuostoliai gali siekti 250 tūkst. litų

Žaibas
Reuters/„Scanpix“ nuotr. / Žaibas
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo kompanija „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja naujus šalyje siautusio škvalo su smarkia perkūnija nuostolius. Vėlų antradienio vakarą iš Vakarų Lietuvos atkeliavusi audra jau pridarė 193 tūkst. litų nuostolių Vakarų ir Rytų Lietuvos gyventojams.

Kaip rašoma „Lietuvos draudimo“ pranešiome, draudikai prognozuoja, kad bendri audros sukelti nuostoliai savo būstą apdraudusiems šalies gyventojams iki dienos pabaigos gali siekti ketvirtį milijono litų.

„Nuo vakar vakaro sulaukiame vis daugiau gyventojų skambučių ir iš Rytų Lietuvos. Pirminiais duomenimis, itin smarki perkūnija ir liūtys atnešė beveik vienodo dydžio nuostolius tiek vakarinėje, tiek ir rytinėje šalies dalyje. Tačiau prognozuojame, kad šie skaičiai dar gali išaugti, kai su mumis susisieks ir bus suregistruoti visi žalą patyrę asmenys“, – komentavo „Lietuvos draudimo“ Žalų skambučių centro vadovas Gintaras Dambrauskas.

„Lietuvos draudimas“ dėl per šalį keliavusio škvalo su perkūnija sukeltų nuostolių iki šio ryto jau gavo 112 pranešimų. Daugiau nei pusę jų registravo Klaipėdos ir gretimų apylinkių gyventojai. Pirminiais bendrovės duomenimis, Vakarų Lietuvos gyventojų būstams pridaryti nuostoliai gali perkopti vakar prognozuotą 100 tūkst. litų sumą.

Trečiadienio rytą žalų ekspertai užfiksavo apie 50 pranešimų iš Rytų Lietuvos gyventojų, pranešusių apie patirtus nuostolius dėl naktį siautusių gamtos stichijų.

Skaičiuojama, kad vidutinis žalos dydis siekia apie 1 tūkst. 750 litų. Trenkus žaibui dažniausiai registruoti pastatų elektros instaliacijos, kompiuterių, skalbimo mašinų, televizorių gedimai. Klaipėdos rajone žaibui pramušus kaminą sugedo namo šildymo sistema, skysto kuro katilas, laistymo sistemos įranga bei kiti prietaisai. Kitame Lietuvos pakraštyje liūtis apsėmė namo rūsį, šildomas grindis, suvirinimo aparatą ir šildytuvą. Šio namo šeimininkas buvo apdraudęs tik patį pastatą be jame laikomo turto.

„Žmonės vis dažniau įsigyja brangesnių namų apyvokos daiktų, kompiuterių, kitų elektronikos prietaisų, kuriuos visada laiko įjungtus į elektros lizdus. Žaibavimo metu sukelti viršįtampiai dažnai sugadina šiuos daiktus. Todėl išgirdus griaustinį gyventojams visada rekomenduojame elektros lizduose nepalikti įjungtų prietaisų ir sandariai uždaryti langus“, – sakė G. Dambrauskas. Šalyje būstą apdraudę tik 22 proc. daugiabučių ir 49 proc. nuosavų namų šeimininkų.

„Lietuvos draudimo“ duomenimis, dėl perkūnijų ir jų sukeltų viršįtampių vieno kliento patiriama žala kasmet auga, o šiais metais perkopė tūkstantį litų. 2008 metais ji siekė 780 litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min