Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draudimo bendrovės savo klientams žada kompensacijas dėl kelionės nutrūkimo (atnaujinta 16.41 val.)

Vilniaus oro uoste
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Visiems „Lietuvos draudimo“ klientams, kurie buvo pasirinkę kelionės nutrūkimo draudimą, bus kompensuoti kelionės vėlavimo ar neįvykimo nuostoliai dėl Islandijoje išsiveržusio ugnikalnio. Tą patį žada ir draudimo bendrovė ERGO.

„Kiekvienas žmogus, prieš kelionę turėtų pagalvoti ir apie tai, kas atsitiks, jei susirgs jis ar artimieji, jei jo būste kils gaisras, apsilankys ilgapirščiai ir dėl to negalės išvykti į kelionę, jei užsienyje pavogs pasą, dėl transporto priemonės gedimo ar meteorologinių sąlygų pavėluos išvykti į kelionę –nuostolius padengs draudikas“,  - sako „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Islandijoje išsiveržus ugnikalniui tūkstančiai žmonių liko užstrigę oro uostuose, negalėjo tęsti savo kelionės ar net grįžti namo. „Lietuvos draudimas“ susisiekė su visais savo klientais, kurie buvo pasirinkę tokį kelionės nutrūkimo draudimą ir informavo, kaip jiems elgtis susidariusioje situacijoje. Rekomenduojama būtinai kreiptis į oro linijų atstovą ir gauti raštišką patvirtinimą dėl neįvykusios kelionės.

„Raginu visus, kurie susiruošė keliauti nepamiršti, kad kelionės nutrūkimo draudimu reikia pasirūpinti likus 15 dienų iki kelionės“, - priminė G. Matiukas.

Nenumatytų kelionės išlaidų draudimo įmoka nustatoma procentais nuo kelionės kainos, atsižvelgiant į informaciją, reikalingą draudimo rizikai įvertinti. Vidutiniškai ji yra 3 proc. kelionės kainos.

Kompensacijas žada ir ERGO

Islandijos ugnikalnio vulkaniniams pelenams užteršus oro erdves, „ERGO Lietuva“ pasirengusi kelionių draudimo klientams atlyginti dėl jungiamųjų skrydžių atšaukimo patirtus nuostolius, rašoma bendrovės pranešime.

Draudimo bendrovės „ERGO LIETUVA” Civilinės atsakomybės, nelaimingų atsitikimų, transporto priemonių ir sveikatos draudimo departamento direktorius Audrius Pilčicas teigia, kad klientams, apsidraudusiems ERGO kelionių draudimu, galioja ir jungiamojo reiso atšaukimo apsauga. Tai reiškia, kad keliautojams kompensuojami patirti nuostoliai, jeigu jungiamas skrydis atidedamas.

„Jeigu keliautojams bus sudaryta galimybė pradėtą kelionę tęsti, draudimas atlygins bilietų keitimo arba naujų bilietų pirkimo išlaidas. Tuo tarpu jeigu apdraustasis dėl objektyvių priežasčių kelionės tęsti nebegalės, jam bus atlygintos grįžimo į nuolatinę gyvenamąją vietą išlaidos. Abiem atvejais draudimas keliautojams padegs 50 proc. draudimo sumos neviršijančias, išlaidas“, – teigia A. Pilčicas.

Bendrovei tokias žalas atlyginti yra tekę ir anksčiau, kuomet dėl nepalankų oro sąlygų atšauktas skrydis lėmė, kad keliautojas pavėlavo į jungiamąjį skrydį. Pavyzdžiui, iš Graikijos į Lietuvą norėjęs skristi klientas buvo užsisakęs skrydį su persėdimu Amsterdame. Dėl blogų oro sąlygų skrydis iš Graikijos buvo atšauktas, tad klientas pavėlavo į lėktuvą Amsterdame. Tuomet buvo atlyginta 3,5 tūkst. litų žala, kurią klientas patyrė dėl būtinybės įsigyti naujus bilietus.

Komentarai
Temos Ugnikalnis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min