Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 18d. 16:18

Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaus su Valstybine darbo inspekcija

Vilius Mačiulaitis ir Algirdas Gaižutis
Vilius Mačiulaitis ir Algirdas Gaižutis

Antradienį Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Rektorato posėdžio metu buvo pasirašyta sutartis tarp LEU ir Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (VDI). Sutartį nutarta pasirašyti siekiant bendradarbiauti švietimo ir socialinės partnerystės srityse.

Pasak LEU rektoriaus akademiko Algirdo Gaižučio, bendradarbiavimas gali duoti tikrai didelę žmogišką naudą. „Be edukacijos ir švietimo sistemos neišsaugosi nei valstybės, nei tautos, nei kultūrinio identiteto“, – sakė LEU rektorius akademikas A.Gaižutis.

Valstybinė darbo inspekcija teiks universitetui informaciją darbo teisės, darbuotojų saugos ir sveikatos temomis, taip pat konsultuos universiteto leidinio skaitytojus šiomis temomis.

Sutartyje numatyta bendradarbiauti vykdant jaunimo švietimą, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus jaunimo švietimo projektus, rengiant jiems metodinę medžiagą, taip pat ir leidžiant mokomuosius leidinius moksleiviams darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės temomis.

Pasak VDI vadovo, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Viliaus Mačiulaičio, LEU – mokslo šventovė, rengianti garbingiausios profesijos atstovus, kurie vėliau prisiims atsakomybę už jaunosios kartos ugdymą, ir nuo kurių tiesiogiai priklauso Lietuvos ateitis

„Derami darbo santykiai – saugus ir teisėtas darbas – yra neatsiejama visos tautos kultūros dalis, jų tinkamą suvokimą ir įgūdžius būtina lavinti nuo mokyklos suolo. Todėl labai vertiname atsiveriančias mūsų bendradarbiavimo galimybes – kurti naujos, aukštesnės kultūros kartą. Universiteto parama, ypač pagalba edukacinėje veikloje, bus itin vertinga“.

Bendradarbiaujant planuojama šviesti vaikus ir jaunimą, ugdyti jų saugaus ir teisėto darbo įgūdžius, rengti vaikų ir jaunimo edukacijos darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais programas švietimo ir ugdymo įstaigoms, organizuojant įvairius renginius akademinei bendruomenei darbuotojų saugos ir sveikatos, darbo teisės klausimais: forumus, susitikimus, konsultacijas ir pan.

Universitetas adaptuos VDI pateiktą metodinę medžiagą įvairiems amžiais koncentrams, suteiks patalpas bendriems renginiams, teiks pagalbą leidžiant mokomuosius leidinius ir organizuojant bendrus renginius, taip pat metodinę ir organizacinę pagalbą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min