Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 10 03, 15:46

Lietuvos ekspertai ir buvę kolegos: Kersti Kaljulaid bus drąsi Estijos prezidentė

Išrinktoji Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid bus drąsi šalies vadovė, sako Lietuvos ekspertai ir jos buvę kolegos.
Kersti Kaljulaid
Kersti Kaljulaid / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kartu su K.Kaljulaid Europos Audito Rūmuose šešerius metus dirbusi finansų ministrė Rasa Budbergytė prisimena 2014 metus, kai po Krymo aneksijos būsimoji Estijos vadovė organizavo Audito Rūmų narių pietų su Rusijos diplomatu boikotą.

„Ji buvo to iniciatorė ir mes tikrai tame dalyvavome, prisijungėme prie jos akcijos neiti pietauti su Rusijos ambasadoriumi“, – BNS trečiadienį sakė R.Budbergytė.

Per prezidento rinkimus Estijos parlamente už vienintelę kandidatę K.Kaljulaid balsavo 81 iš 98 posėdyje dalyvavusių parlamentarų.

Pasak politologo Liutauro Gudžinsko, tai parodo, kad nepartinė K.Kaljulaid buvo kompromisinė kandidatė tarp valdančiųjų ir opozicinių partijų.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas teigė, kad K.Kaljulaid bus kovą su korupcija ir ekonomikos konkurencingumą pabrėšianti prezidentė. Jai taip pat itin svarbūs lyčių lygybės klausimai.

„Lyginant su mūsų prezidente Dalia Grybauskaite, mūsų prezidentė yra atsargesnė. K.Kaljulaid reiškia nuomonę drąsiai ir atvirai ir (...), manau, kad ji vienaip ar kitaip paskatins diskusijas šiais klausimais, nors neturi daug tiesioginių galių“, – sakė L.Gudžinskas.

R.Budbergytė Europos Audito Rūmuose su K.Kaljulaid dirbo šešerius metus. Ji kolegę iš Estijos prisimena kaip modernią ir profesionalią asmenybę.

„Turėjome labai gerus santykius ir kabinetai, ir mes pačios. Aš ją labai vertinu dar ir dėl to, kad ji yra geriausias estiškas pavyzdys – pasako ir padaro, tikrai nieko nevilkina, ilgai negalvoja. Ji yra labai greitos reakcijos, greitų sprendimų“, – teigė finansų ministrė.

„Yra gera mama, keturis vaikus augina. Bėgioja, labai gerai žaidžia tenisą. Labai moderni, paprasta moteris. Aš galvoju, kad Estijai tikrai pasisekė, kad ji išrinko tokią gerą prezidentę“, – sakė R.Budbergytė.

1968 metais Tartu gimusi K.Kaljulaid 1992-aisiais baigė biologijos studijas Tartu universitete, o 2001 metais čia įgijo verslo vadybos magistro laipsnį. 1998–1999 metais ji dirbo „Hansapank Market“ investicinės bankininkystės skyriaus projektų vadove ir netrukus tapo tuometinio premjero Marto Laaro patarėja ekonomikos klausimais,

2001–2004 metais K.Kaljulaid buvo konservatyvios partijos „Tėvynė“ narė, o nuo 2004 metų dirbo Europos Audito Rūmuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min