Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos energetikos institutas kviečia pasinerti į įdomųjį mokslą

Termovizinė pastato nuotrauka
LEI nuotr. / Termovizinė pastato nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą kauniečiai kviečiami nors trumpam pasinerti į įdomųjį mokslą. Lietuvos energetikos institutas (Breslaujos g. 3) vienam vakarui atvers duris visuomenei ir supažindins lankytojus su institute vykdomais aukščiausio lygio tyrimais. Institute vyksiantys renginiai – „Tyrėjų nakties“ dalis.

„Pastaruoju metu gyventojai labai aiškiai suvokia energetikos aktualumą, todėl ir susidomėjimas institute vykdomais tyrimais yra smarkiai išaugęs. Pagrindinė rugsėjo 24-osios renginių LEI idėja – „mokslas arčiau tavęs“, todėl stengsimės įtraukti lankytojus, kad nė vienas neliktų pasyviu stebėtoju. Neapsiribosime vien energetika, nes numatomi renginiai yra skirti įvairaus amžiaus bei pomėgių žmonėms: kiekvienas galės rasti ką nors naujo ir įdomaus“, – teigė renginius koordinuojanti dr. Diana Meilutytė-Barauskienė.

Prie įėjimo į institutą įrengtame „Europos kampe“ bus galima susipažinti su ES mokslo programomis, instituto vykdomais tarptautiniais projektais, taip pat gauti „Europos tyrėjo pasą“, papuoštą lankytojo termovizine nuotrauka.

Nuo 18 val. bus rengiamos ekskursijos po instituto laboratorijas, kurių darbuotojai rodys ir padės patiems renginio dalyviams atlikti įdomius eksperimentus. Lankytojų lauks Branduolinių įrenginių saugos, Degimo procesų, Medžiagų tyrimų ir bandymų, Plazminių technologijų, Šiluminių įrengimų tyrimo ir bandymų laboratorijos, Vandenilio energetikos technologijų centras.

Daug dėmesio sulauks į institutą atėję vaikai. Vyks piešinių ir skulptūrų konkursas „Mokslininkas ar mokslininkė vaikų akimis“, vaikiška viktorina, suspaustu oru varomų mašinėlių ir sraigtasparnių lenktynės, kiti užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams. Bus galima žaisti laisvai prieinamus kompiuterinius žaidimus, kuriuose patraukliai pristatomi mokslo tyrinėjami reiškiniai, susipažinti su nemokamomis mokslui ir mokymuisi skirtomis kompiuterinėmis programomis.

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Bus demonstruojami įvairių gyvūnų pėdsakų gipsiniai atspaudai, kuriuos pasigaminti mokys ir lankytojus.

Parodoje „Mokslo pasaulis“ dalyvausianti Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų korporacija „Tautito“, demonstruodama veikiančius saulės, vėjo ir vandens elektrinių modelius supažindins su atsinaujinančia energetika. Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ papasakos ir parodys, ką gamtoje randami įvairių žvėrių pėdsakai pasakoja apie jų gyvenimą. Bus demonstruojami įvairių gyvūnų pėdsakų gipsiniai atspaudai, kuriuos pasigaminti mokys ir lankytojus.

Instituto salėje bus skaitomos paskaitos, virs diskusijos. Vos per tris valandas bus galima sužinoti apie pėdsekystę, ekstremalių įvykių riziką, vaistų kūrimą, branduolinę energetiką ir mokslo filosofiją.

Baigiamasis „Tyrėjų nakties“ Lietuvos energetikos institute akcentas bus „Gudruolių viktorina“, kurioje susirungs mokslininkų ir kitų šventės dalyvių komandos.

„Tyrėjų naktis“ – tradicinė Europos Sąjungos šalyse vykstanti mokslo šventė, kurios tikslas – supažindinti visuomenę šalia dirbančiais mokslininkais, suprantamai ir patraukliai paaiškinti jų atliekamų tyrinėjimų ir ieškojimų esmę ir naudą visuomenei, parodyti, kad ir mokslininkai randa laiko pramogoms ir poilsiui. Rugsėjo 24-osios vakarą net 27 Europos šalių gyventojai lankysis mokslinėse laboratorijose ir observatorijose, stebės mokslinius eksperimentus arba patys bandys juos atlikti, diskutuos su mokslininkais. Daugiau informacijos: www.tyrejunaktis.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min