Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gėjų lyga: jauno vaikino iš Biržų rajono savižudybė verčia kalbėti apie LGBT asmenų gyvenimo realybę

Homoseksualai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Homoseksualai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį, sausio 12 d., pasirodė žinia apie 17-mečio Šarūno iš Vabalninkų (Biržų rajonas) savižudybę sausio 7 d. Spėjama, kad Šarūno savižudybės priežastis – jo seksualinė orientacija. Vaikinas jautė spaudimą šeimoje, guodėsi, jog neturi artimo žmogaus, kuriam galėtų atsiverti.

Kaip teigiama Lietuvos gėjų lygos išplatintame pranešime, šis tragiškas įvykis dar kartą įrodo, kad homofobinės nuostatos Lietuvoje vis dar yra plačiai paplitusios, o jų pasekmės gali būti itin skaudžios. Paramos trūkumas, visuomenėje tvyranti neapykanta tampa priežastimis, pastūmėjančiomis jaunus gėjus, lesbietes, biseksualius ir transseksualius (LGBT) asmenis pasirinkti kraštutinę priemonę – savižudybę.

Tokie atvejai byloja, kad visuomenėje yra reikalingas visapusiškas švietimas apie seksualinę orientaciją, lytinę tapatybę, kuris turėtų prasidėti jau vidurinėje mokykloje. „Šiuo metu Lietuvoje mes turime atvirkštinę situaciją, kuomet, remiantis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymu, draudžiama kalbėti šiomis temomis. Taigi galbūt šis atvejis privers susimąstyti, ar tikrai šio įstatymo pataisos „apsaugo“ nepilnamečius?“ – teigiama pranešime.

Nacionalinė LGBT teisių gynimo asociacija (LGL) siekia kurti saugią aplinką Vilniuje gyvenantiems ir viešintiems LGBT asmenims. LGL žengia pirmuosius žingsnius vystant veiklą ir regionuose, siekiant suteikti ten gyvenantiems LGBT asmenims reikiamą informaciją apie prieinamas socialinės ir psichologinės pagalbos priemones. Asociacijoje organizuojami įvairaus pobūdžio bendruomeniniai renginiai, skirti LGBT jaunuoliams susitikti saugioje ir draugiškoje aplinkoje, pasidalinti savo patirtimi.

Šiuo metu LGL darbuotojai bei savanoriai rengia pagalbos sau leidinį, skirtą atsakyti į savo identitetą ir seksualumą dar tik pradedančių suvokti paauglių klausimus, suteikti naudingos informacijos apie seksualines orientacijas bei padėti atrasti saugų LGBT bendruomenės ratą.

LGL laukia išsamesnės informacijos apie tragišką incidentą ir jo priežastis. Taip pat šis atvejis dar kartą patvirtina papildomos pagalbos jauniems LGBT žmonėms poreikį ir į tai bus būtinai atsižvelgiama tolesnėje asociacijos veikloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min