Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gėjų lygos vadovas pasiuntė linkėjimą heteroseksualiam pasauliui

Vladimiras Simonko
Davido Braniffo nuotr. / Vladimiras Simonko
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Seimo teisės departamentui nurodžius, kad tvarkiečio“ Petro Gražulio pataisos, kurioje buvo įrašytas draudimas įsivaikinti tos pačios lyties asmenims, prieštarautų Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijai. Laisvos visuomenės instituto direktorė Toma Bružaitė teigia, kad valstybė turėtų būti orientuota į mamos ir tėčio šeimos modelį.

„Vaikas turi augti su mama ir tėčiu. Todėl valstybės politika turėtų būti orientuota būtent į tokį modelį“, – „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė T.Bružaitė.

Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko teigia, kad visi sprendimai, daromi Europos Žmogaus Teisių Teisme, Lietuvai, kaip Europos Tarybos narei, yra privalomi, o P.Gražulio iniciatyva yra homofobinė.   

Aš norėčiau surasti jėgų heteroseksualiam pasauliui įvaikinti, ir tiems vaikams, kurie dabar yra 42-uose vaikų namuose, gyvenimą padaryti linksmesnį, – linkėjo V.Simonko.

„Vaikas turi teisę į mamą ir tėtį. Vaikas turi teisę į saulėtą vaikystę. Bet, deja, reikia pripažinti, kad Lietuvoje ne visada taip atsitinka, – sakė V.Simonko – Kodėl taip įvyko nepriklausomoje Lietuvoje, kad daugiau kaip 10 tūkst. vaikų neranda savo mamos ar tėčio?“

Kad globos namų auklėtinių klausimas yra opus, sutiko ir T.Bružaitė, tačiau leidimas įsivaikinti homoseksualioms poroms esą problemos neišspręstų:

„Nepritariu tokiems sisteminiams, dideliems globos namams, kur vaikai auginami grupėse, o jų sąlygos labai dažnai yra nežmoniškos. Manau, kad mes turėtume skatinti įsivaikinimą. Tik šitas klausimas neišsispręs, jei mes suteiksime teisę įsivaikinti homoseksualiems asmenims“, – teigė T.Bružaitė.

V.Simonko nurodo, kad Lietuvoje įsivaikinimas vienišoms mamoms ar asmenims yra išimtis, o nesusituokusios poros išvis neįsivaikina. „Nereikia kurti baubo anksčiau, negu jis įvyko. 

„Aš norėčiau surasti jėgų heteroseksualiam pasauliui įvaikinti, ir tiems vaikams, kurie dabar yra 42-uose vaikų namuose, gyvenimą padaryti linksmesnį“, – linkėjo V.Simonko.

Jo teigimu, masinio noro įsivaikinti iš homoseksualių porų pusės nėra, tačiau jis pabrėžė, kad vaikai jau dabar auga ne vien tik heteroseksualiose porose.  „Ar jūs sutinkate su tuo, kad Lietuvoje vaikai jau gyvena homoseksualiose ir biseksualiose porose? Nes biologinė motina pagimdo vaiką, ir ji yra biseksuali, ir ji gyvena su tuo vaiku. Tai ką, mes dabar atimame vaikus iš mamų ir tėvų?“

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia. 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min