TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gynybos rėmėjui JAV generolui R. T. Odierno įteiktas valstybės apdovanojimas

Prezidentė įteikė valstybės apdovanojimą JAV kariuomenės Sausumos pajėgų vadui generolui Raymondui T. Odierno
R. Dačkaus nuotr. / Prezidentė įteikė Valstybės apdovanojimą JAV kariuomenės Sausumos pajėgų vadui generolui Raymondui T. Odierno
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybės apdovanojimą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės Sausumos pajėgų vadui generolui Raymondui T. Odierno ir aptarė saugumo padėtį regione.

Prezidentės dekretu apdovanojimas generolui R.T.Odierno skirtas Valstybės dienos proga už ypatingus nuopelnus puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat ypatingus nuopelnus karybos srityje, praneša prezidentūra.

Valstybės vadovė Lietuvos žmonių vardu padėkojo generolui už pastangas stiprinant Lietuvos saugumą ir gynybą bei tiesioginį indėlį remiant Lietuvos ir JAV karinį bendradarbiavimą.

JAV kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas R.T.Odierno yra pagrindinis JAV prezidento, gynybos sekretoriaus patarėjas kariniais klausimais.  Pasikeitus saugumo situacijai Baltijos šalių regione generolas buvo vienas pagrindinių ryžtingo ir greito sprendimo dislokuoti JAV pajėgas Lietuvoje rėmėjų, siekiant atgrasyti priešiškas jėgas. 

Generolas palaikė Europos saugumo iniciatyvą, išleisdamas direktyvas dėl Baltijos šalių saugumo stiprinimo ir inicijuodamas operaciją „Atlanto ryžtas“, užtikrinusią papildomos JAV brigados dislokavimą Europoje.

Generolas R.T.Odierno visuomet laikėsi pozicijos, kad Europos saugumui garantuoti būtina palaikyti tam tikrą JAV karių skaičių. Tik taip yra įmanoma efektyviai įvykdyti įsipareigojimą dėl Europos saugumo įgyvendinimo.

Lietuvos kariai yra tarnavę Irake R.T. Odierno vadovaujant JAV 4-ajai pėstininkų divizijai, vykdant operaciją „Irako laisvė“ 2003–2004 m., ir Daugianacionaliniam korpusui 2006–2008 metais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min