TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gyventojai laukia pagerėjimo

Ekonominė krizė sugadina žmonių tarpusavio santykius.
Photos.com / Ekonomikos krizė sugadina žmonių tarpusavio santykius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta šių metų rugsėjo 8–18 dienomis, apklausta 1000 Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu buvo klausiama, kaip žmonės dabartinėje ekonominėje situacijoje apibūdintų savo būseną. Respondentai galėjo pasirinkti keletą atsakymų, apibūdinančių jų būseną. Tyrimas parodė, kad beveik pusė (49,6 proc.) apklaustųjų laukia pagerėjimo, trečdalis (34,0 proc.) teigia, kad stengiasi būti optimistai, panaši dalis (31,0 proc.) tiki, kad ekonominiai sunkumai greitai baigsis. Penktadalis (21,1 proc.) apklaustųjų teigia esantys patenkinti tuo, ką turi, 15,2 proc. teigia toliau gyvenantys tuo pačiu gyvenimo ritmu bei nejaučiantys jokių sunkumų. Ketvirtadalis gyventojų (25,4 proc.) jaučiasi nesaugūs. Mažesnė dalis Lietuvos gyventojų teigia viskuo nusivylę (14,1 proc.), pyksta (13,9 proc.) ar laukia pablogėjimo (8,9 proc.).

„Nors šiandien Lietuvos gyventojai išgyvena ekonomikos krizę, jų pajamos bei vartojimas sumažėję, nuotaikos dėl savo ir šalies finansinės bei ekonominės padėties vis dar neigiamos, į ateitį jie žiūri su viltimi. Tai pozityvus reiškinys. Žmonių nuotaikos bei lūkesčiai labai svarbūs, esant dabartinei sudėtingai Lietuvos situacijai. Todėl svarbu, kad į ateitį žmonės žiūrėtų su viltimi ir optimizmu“, – pastebi RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Tyrime pastebėta, kad didžiausi optimistai yra jaunesni (15–25 m.) gyventojai, žmonės su aukštuoju išsilavinimu bei gaunantys didesnes pajamas (daugiau kaip 800 Lt vienam šeimos nariui). Nesaugiausi jaučiasi pensininkai bei mažas (iki 600 Lit vienam šeimos nariui) pajamas gaunantys Lietuvos gyventojai. Labiausiai neigiamų emocijų (teigia, kad jie pyksta, yra nusivylę bei niekuo netiki) apimti bedarbiai, žmonės, gaunantys mažiausias pajamas, bei pensininkai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bedarbis
Parašykite atsiliepimą apie 15min