Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos gyventojai, palyginti su kitais pasaulio gyventojais, tikisi mažesnio nedarbo 2011 metais

Nedarbas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nedarbas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

38 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad 2011 metais nedarbas Lietuvoje dar didės, teigiama RAIT išplatintame pranešime spaudai. Bendras pasaulio rodiklis – 45 proc. manančių, kad nedarbas jų šalyje 2011 metais didės.

2010 metų lapkritį–gruodį „Gallup International“ asociacijos užsakymu RAIT dalyvavo pasaulio „Barometro“ projekte ir atliko apklausą Lietuvoje.

Buvo atliktos reprezentatyvios apklausos 53 šalyse. Apklausta daugiau nei 64 000 gyventojų. Nacionalinių imčių paklaidų ribos yra +3–5 proc. su 95 proc. tikimybe. Vienose šalyse apklausos buvo atliekamos tiesioginio interviu būdu, kitose – telefonu. Apklausos atliktos 2010 metų spalio–gruodžio mėnesiais.

Lietuvoje buvo apklausta daugiau nei 1 000 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų. Apklausa vyko gruodžio mėnesį.

Įvairių šalių gyventojų buvo klausiama apie ekonominius lūkesčius 2011 metais, apie nedarbo lygio vertinimą, kokius prognozuoja metus, taip pat teirautasi, kokių – geresnių ar blogesnių – metų tikisi.

Tarp klausimų apie nedarbą buvo užduotas klausimas: „Jūsų nuomone, ar, palyginti su šiais metais, ateinančiais metais nedarbas Jūsų šalyje labai padidės, šiek tiek padidės, liks toks pats, šiek tiek sumažės ar labai sumažės?“

Išplatintame pranešime teigiama, kad 38 proc. Lietuvos gyventojų mano, jog 2011 nedarbas dar didės, 36 proc. mano, kad liks toks pats. 22 proc. respondentų nuomone, nedarbas mažės. Bendras pasaulio rodiklis šiek tiek blogesnis nei Lietuvos gyventojų. 45 proc. respondentų baiminasi, kad 2011 metais jų šalyje gali didėti nedarbas. 27 proc. tiki, kad nedarbas gali mažėti, tuo tarpu 23 proc.  tikisi, jog užimtumo lygis liks toks pat kaip šiais metais. 5 proc. apklaustųjų neatsakė į klausimą.

„Palyginti su bendru pasaulio lygiu bei su kitomis Rytų Europos šalimis, Lietuvos gyventojai optimistiškiau vertina nedarbo didėjimo galimybes. Tačiau į klausimą, kaip dirbantys žmonės vertina savo darbo išlaikymo galimybes, nuomonės pasiskirstė beveik vienodai. 44 proc. Lietuvos dirbančiųjų mano, kad jų darbo vieta saugi, šiek tiek daugiau, 47 proc., mano, jog jie gali tapti bedarbiais, 9 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Palyginti su pasaulio vidurkiu (atitinkamai 62 proc., 30 proc. 8 proc.), Lietuvos gyventojai daug pesimistiškiau vertina asmenines galimybes“, –  duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min