Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos himnas Kauno „Žalgirio“ arenoje – jau ir gestų kalba

Lietuvos himnas Kauno „Žalgirio“ arenoje – jau ir gestų kalba
Kadras iš filmuotos medžiagos / Lietuvos himnas Kauno „Žalgirio“ arenoje – jau ir gestų kalba
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno „Žalgirio“ arenoje 2015 m. birželio 3 d. krepšinio rugtynių „Žalgiris – Lietuvos rytas“ metu žiūrovai buvo nustebinti naujienos – Lietuvos himnas buvo giedamas ne tik lietuvių kalba, bet ir rodomas ekranuose lietuvių gestų kalba.

Kurtieji, kaip ir girdintys, domisi įvairiais renginiais, vykstančiais Kauno mieste, o ypač aktyviai lanko sporto renginius. Tuo metu, kai girdintieji gieda himną, kurtieji neturi galimybės parodyti savo pagarbos šaliai. Tačiau matydami himną gestų kalba, jie gali būti lygiateisiais varžybų žiūrovais.

Šiais metais kurtieji mini lietuvių gestų kalbos 20-ies metų jubiliejų – 1995 m. gegužės 4 d. gestų kalba buvo patvirtinta gimtąja kurčiųjų kalba. Deja, jie vis dar dažnai susiduria su nepagarba ir netolerancija jų kalbai ir kultūrai. Todėl kiekvienas, netgi nedidelis žingsnis, kai kurtieji laikomi lygiateisiais bendruomenės nariais ir, planuojant renginį ar šventę, organizatoriai pagalvoja kaip pritaikyti programą neįgaliesiems, džiugina ir yra vertas padėkos.

2015 06 03 Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo Žalgirio ir Lietuvos ryto rungtynės. Džiaugiamės, kad pirmą kartą Kauno arenoje parodė Lietuvos himno gestų kalba. Žmonėms patiko :)

Posted by Lina Balaišienė on Thursday, 4 June 2015

Kurčiųjų bendruomenės vardu Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos pirmininkė Jūratė Pugačiauskienė nuoširdžiai dėkoja Žalgirio arenai už bendradarbiavimą įgyvendinant kurčiųjų iškeltą idėją ir tikisi, kad tai nebuvo vienkartinis įvykis, o kiti žiūrovai palankiai priims šią naujovę.

Taip pat norime paskatinti kurčiuosius aktyviai kelti naujas bendradarbiavimo idėjas, o organizacijas – drąsiai kreiptis su pasiūlymais, kaip dar galime pritaikyti aplinką kurtiesiems.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Himnas Gestų kalba
Parašykite atsiliepimą apie 15min