TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos intelektualų kreipimasis: „Abiejų pusių radikalų keliamas triukšmas nustelbia proto balsą ir nustumia tautinių mažumų problemų sprendimą“

Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos ir Lenkijos vėliavos
Šaltinis: 15min
0
A A

Reaguodami į netylantį erzelį dėl tautinių mažumų teisių, taip pat Lenkų rinkimų akcijos demaršą Seime vykusio Sausio 13-osios minėjimo metu Jerzy Giedroycio dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdybos nariai paskelbė kreipimąsi, adresuotą Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, Lietuvos lenkų rinkiminės akcijos pirmininkui Voldemarui Tomaševskiui, Seimo opozicijos lyderiui Andriui Kubiliui ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui.

Kreipimasis

2014 m. vasario 4 d.

Mes, lietuvių ir lenkų kilmės Lietuvos piliečiai, kartu įkūrę Jerzy Giedroycio dialogo ir bendradarbiavimo forumą, su nerimu sekame ypač nuo šių metų pradžios įsisiūbavusias aistras dėl Lietuvoje gyvenančių tautinių  mažumų problemų.

Vertindami pastarųjų mėnesių įvykius, ir nuolat girdėdami valdančiosios koalicijos pažadus spręsti tautinėms mažumoms aktualių gatvėvardžių ir vietovardžių rašybos problemą, manome, jog Vilniaus apygardos teismo sprendimas, skirti 43 000 litų baudą Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Boleslavui Daškevičiui yra neadekvati  bausmė, skirta tik vienam žmogui, kuris šiuo sprendimu padaromas platesnės ir gilesnės problemos atpirkimo ožiu.

Lygiai taip pat neigiamai vertiname ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narių sprendimą, palikti posėdžių salę iškilmingo Sausio 13-osios metinių minėjimo metu 2014 m. sausio 13-ąją.

Įvairių visuomenės grupių viešai keliami vienpusiški ir siauri reikalavimai mums atrodo mažai efektyvūs. Tokiu būdu vienos pusės radikalai tik sukelia ant kojų kitos pusės radikalus, o jų keliamas triukšmas ne tik nustelbia proto balsą.

Įvairių visuomenės grupių viešai keliami vienpusiški ir siauri reikalavimai mums atrodo mažai efektyvūs. Tokiu būdu vienos pusės radikalai tik sukelia ant kojų kitos pusės radikalus, o jų keliamas triukšmas ne tik nustelbia proto balsą, bet ir dar toliau nustumia jau  metais nesprendžiamų problemų sprendimą. Todėl kreipdamiesi į valdančiosios koalicijos narius, Seimo opozicijos lyderį bei Lietuvos užsienio reikalų ministrą raginame:

Valdančiąją koaliciją pradėti vykdyti rinkiminius pažadus ir priimti Tautinių mažumų įstatymą; Tėvynės Sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, prisiminus šios politinės jėgos bandymus spręsti minėtą problemą, padėti valdančiajai daugumai rasti visai Lietuvos visuomenei priimtiną sprendimą ir įsitraukti į Tautinių mažumų įstatymo rengimą;
visų artėjančių Prezidento, Europos Parlamento rinkimų dalyvių nevartoti retorikos, skaldančios mūsų visuomenę tautiniu pagrindu.

Esame tvirtai įsitikinę, jog Lietuvos tautinių mažumų teisėtų pageidavimų įgyvendinimas sumažins įtampas šalies viduje ir leis efektyviau realizuoti valstybei svarbius strateginius projektus, kurių reikšminga dalis yra susijusi su Lietuvos kaimyne ir sąjungininke Lenkija.

Jerzy Giedroycio dialogo ir bendradarbiavimo forumo valdybos nariai:

Adamas Blaškevičius, Gražina Drėmaitė, Sabina Karmazinaitė, Herkus Kunčius, Alvydas Nikžentaitis, Vytautas Plečkaitis, Zbignevas Semenovičius, Virginijus Savukynas, Vygaudas Ušackas, Vidmantas Valiušaitis, Rimvydas Valatka, Tomas Venclova, Renata Vidtman

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min