Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos interesas – efektyvus pirmininkavimas ES ir ESBO

Politologų teigimu, D.Grybauskaitės veiksmai ateinančiais metais priklausys nuo situacijos šalies viduje ir užsienyje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Politologų teigimu, D.Grybauskaitės veiksmai ateinančiais metais priklausys nuo situacijos šalies viduje ir užsienyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį susitikusi su Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) nariais aptarė Lietuvos pasirengimą pirmininkavimui Europos Sąjungai (ES) ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO), Lietuvos santykius su kaimyninėmis valstybėmis.

„Lietuvos pirmininkavimų ES ir ESBO sėkmė priklausys nuo to, ar jų metu pradėtos iniciatyvos bus efektyvios, ar bus pasiekta kokybiškų ir konkrečių rezultatų. Lietuva privalo aiškiai įvertinti, kokios yra mūsų galimybės ir resursai. Pirmininkavimo lėšos turi būti paskirstomos efektyviai ir tikslingai, o ne rengiant daug įvairių ir brangiai kainuojančių renginių“, – prezidentūros išplatintame pranešime spaudai cituojama D.Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, rengiantis pirmininkavimui ES, būtina mobilizuoti visų Lietuvos ministerijų ir atsakingų institucijų pajėgas, parengti profesionalius ir kompetentingus darbuotojus ir paruošti aiškią pirmininkavimo strategiją.

Prezidentės teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ESBO vienas pagrindinių prioritetų yra demokratinių vertybių ESBO erdvėje įtvirtinimas, tame tarpe ir laisvi bei sąžiningi rinkimai regione bei kaimyninėse valstybėse. Šalies vadovė akcentavo, jog šio pirmininkavimo metu Lietuva vadovausis atvirumo, tęstinumo ir skaidrumo principais.

Lietuva pirmininkaus ESBO 2011 metais, o 2013 metų antroje pusėje kartu su Graikija ir Airija pirmininkaus ES.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min