Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 10d. 09:48

Lietuvos ir Estijos ginklų kontrolės inspektoriai lankosi Ukrainoje

Ukrainos karys
„Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr. / Ukrainos karys

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektorius Estijos vadovaujamos inspekcinės grupės sudėtyje balandžio 9–11 d. dalyvauja pasirinkto rajono inspekcijoje Ukrainoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tarptautinės ginkluotės kontrolės grupės pasirinkto rajono – Ukrainos karinių dalinių, poligonų ir teritorijų – inspekcija atliekama vadovaujantis 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis.

Estijos vadovaujama ginkluotės kontrolės inspektorių grupė inspekcijos metu turės galimybę gauti informaciją apie pasirinktame rajone dislokuotuose Ukrainos kariniuose daliniuose tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus, jų skaičių.

Lankydamiesi kariniuose poligonuose ir mokymo laukuose, Estijos ir Lietuvos inspektoriai taip pat galės susipažinti su karinių vienetų vykdoma veikla ir apžiūrėti pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų pavyzdžius.

Įvertinę pasirinkto rajono inspekcijos eigą ir jos metu gautą informaciją, Estijos ir Lietuvos atstovai parengs Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Ukraina vykdo 2011 m. Vienos dokumento reikalavimus.

Šiemet tai jau penktasis Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektorių vizitas ESBO priklausančiose šalyse – du kartus lankytasi Rusijos Federacijoje, po vieną – Sakartvele ir Baltarusijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min