Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 21d. 16:07

Lietuvos ir Latvijos karinės jūrų pajėgos gelbėjo jūroje dreifavusią jachtą

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras
Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro nuotr. / Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) ketvirtadienį ir penktadienį bendradarbiavo su Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centru koordinuojant sėkmingai pasibaigusią lietuvių jachtos gelbėjimo operaciją.

Lietuvos JGKC budėtojas spalio 20 dieną apie 16 val. gavo pranešimą apie sugedusią lietuvių jachtą „Leopard 24“, dėl variklio gedimo dreifuojančią Baltijos jūroje 15 jūrmylių į vakarų pusę nuo Saremos salos (Estija).

Jachta buvo nešama gilyn į Baltijos jūrą. Jachtos įgulą sudarė 4 asmenys: 2 Lietuvos piliečiai, 1 Estijos pilietis ir 1 Suomijos pilietis. Apie įvykį JGKC budėtojui telefonu pranešė vieno iš jachtos „Leopard 24“ įgulos nario lietuvio giminaitis.

Kadangi jachta sugedo Latvijos paieškos ir gelbėjimo darbų ir atsakomybės rajone netoli Estijos krantų, Lietuvos JGKC budėtojas susisiekė su Estijos ir Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centrais, su prašymu inicijuoti jachtoje esančių žmonių gelbėjimo operaciją ir perdavė visą turimą gelbėjimo operacijai reikalingą informaciją.

Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (Latvijos JGKC) į įvykio vietą išsiuntė Latvijos karinių jūrų pajėgų (Latvijos KJP) budintį laivą „Astra“, kuris 18.49 val. buvo įvykio vietoje ir prisišvartavęs gedimą patyrusią jachtą pradėjo ją buksyruoti į Ventspilio uostą (Latviją). Dviejų jachtos įgulos narių (Estijos ir Suomijos piliečių), susirgusių jūros liga, nukėlimui nuo jachtos buvo išsiųstas papildomas Latvijos KJP laivas „Rezekne“.

Spalio 21 dieną po vidurnakčio iš Latvijos JGKC gautas pranešimą, kad į Ventspilio uostą grįžo laivas „Rezeknė“ su Estijos ir Suomijos piliečiais, t. p. laivas „Astra“ partempė jachtą „Leopard 24” su dviem lietuviais. Visiems keturiems išgelbėtiems asmenims medicininės pagalbos neprireikė.

Visos šios gelbėjimo operacijos metu, Lietuvos JGKC budėtojas palaikė telefoninį ryšį su vieno iš jachtos įgulos nario lietuvio žmona Lietuvoje, nuolat informuodamas apie vykdomos gelbėjimo operacijos eigą.

Temos: 1 Jachta
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min