Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 15d. 20:42

Lietuvos ir Lenkijos diplomatai aptarė lenkų tautinės mažumos padėtį

Lenkijos vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos vėliava

Lietuvos ir Lenkijos politinėse konsultacijose buvo aptarta lenkų tautinės mažumos padėtis, taip pat derintos pozicijos Europos Sąjungos ir NATO klausimais.

Dvišalio bendradarbiavimo bei tarptautinės darbotvarkės klausimus ketvirtadienį susitikę Vilniuje svarstė abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai Rolandas Kačinskas ir Witoldas Sobkowas.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos diplomatas padėkojo kaimyninės šalies kolegai už aktyvų šalių bendradarbiavimą gynybos srityje, pabrėžė poreikį stiprinti tarpinstitucinius ryšius siekiant spręsti dvišalių santykių iššūkius.

Konsultacijų metu buvo aptarti klausimai, susiję su lenkų tautinės bendrijos padėtimi Lietuvoje, ypač švietimo srityje. R.Kačinskas pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi atviram dialogui visais abiem pusėms aktualiais dvišalės darbotvarkės klausimais.

Diskusijos metu atkreiptas Lenkijos dėmesys į Lietuvai nerimą keliančią statomos Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugos problemą. Abiejų šalių atstovai taip pat aptarė situaciją Sirijoje ir Turkijoje bei Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES proceso keliamus iššūkius.

Derinant pozicijas ES Rytų kaimynystės politikos klausimais, Lietuvos atstovas akcentavo nenutrūkstamą paramą visoms Rytų partnerėms. „Rytų partnerystė turi išlikti ES darbotvarkėje. Nuolatinis dėmesys partnerėms yra būtinas siekiant šių šalių pažangos“, – sakė R.Kačinskas.

Didelis dėmesys diskusijos metu buvo skirtas NATO ir ES saugumo politikos klausimams besikeičiančios Europos saugumo architektūros fone. „Bendros pastangos turi būti sutelktos siekiant atremti naujus saugumo iššūkius. Tai – visų valstybių narių atsakomybė, ir tik būdami vieningi galėsime tai padaryti“, – pabrėžė R.Kačinskas.

Lietuvos ir Lenkijos bendravimą pastaraisiais metais temdo nesutarimai dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties, tačiau naujoji valdžia deklaruoja siekį perkrauti santykius su Lenkija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min