Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 29d. 08:15

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje į padangę pakilo sportinių balandžių debesis

Lietuvos ir Lenkijos pasienyje į padangę pakilo sportinių balandžių debesis
Albino Mitrulevičiaus nuotr. / Lietuvos ir Lenkijos pasienyje į padangę pakilo sportinių balandžių debesis

Ankstų birželio 24-sios rytą, apie penktą valandą, Kalvarijos savivaldybės Trakėnų- Brazavo kaimų teritorijoje iš specialiai tam pritaikytų automobilių, du rumunai, pamaitinę ir pagirdę, į laisvę išleido 3800 sportinių balandžių, surinktų iš Rumunijos „karvelinių“. Visi šie paukščiai dalyvavo tikriausiai daugeliui iš mūsų dar mažai žinomose, bet šioje šalyje populiariose ir reguliariai rengiamose varžybose.

Kaip portalui 15min papasakojo atsitiktinai šio įvykio liudininkais tapusieji bei su svečiais iš Rumunijos pabendravusieji, Marijampolės savivaldybės tarybos narys Albinas Mitrulevičius, beje, pats daugiau nei penkiasdešimt metų auginantis įvairių rūšių balandžius, ir Kybartų pasienio kontrolės punkto, maisto ir veterinarijos tarnybos vedėjas Leonardas Gvazdaitis, balandžiai grįždami į savo gimtąją šalį, Rumuniją, skrido apie 10-12 valandų bei turėjo įveikti daugiau kaip tūkstantį kilometrų.

Teigiama, jog tik apie šešiasdešimt – aštuoniasdešimt nuošimčių balandžių sėkmingai pasiekia finišą, o nugalėtoju pripažįstamas paukštis, greičiausiai įveikęs minėtą atstumą ir nutūpęs savo šeimininko karvelidėje. Jam ir atitenka vertingas piniginis prizas.

Tai tikrai verta pamatyti, neeilinis ir nepakartojamas reginys, kai tekant vasaros rytmečio saulei į dangų staiga vienu metu šauna milžiniškas debesis sparnuočių. Kažkokia nenusakoma mistika – dalinasi išgyventu potyriu abu vyrai.

Temos: 1 Balandis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min