Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 16:04

Lietuvos ir Lenkijos premjerų susitikime sutvirtinta strateginė partnerystė

Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Pirmojo dvišalio vizito Varšuvoje metu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius su Lenkijos Premjeru Donaldu Tusku aptarė visus strateginės partnerystės klausimus.

D. Tuskas patvirtino didelį Lenkijos suinteresuotumą dalyvauti Ignalinos atominės elektrinės ir elektros tilto iš Lietuvos į Lenkiją projektuose. Lietuvos Premjeras pritarė šių projektų spartinimui – tai užtikrintų ir Lietuvos įsijungimą į UCTE sistemą.

Premjerai sutarė dėl būtinybės užtikrinti sėkmingą „Mažeikių naftos“ veiklą. A. Kubilius pažadėjo, kad Lietuvos Vyriausybė padės spręsti „Mažeikių naftos“ logistikos problemas. Ministrai Pirmininkai taip pat patvirtino būtinybę spartinti strateginių infrastruktūros projektų „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ įgyvendinimą.

Susitikime taip pat sutarta įkurti abiejų Premjerų globojamą intelektualų forumą, kuris svarstytų ne tik istorinius ir šių dienų klausimus, bet ir abiejų šalių santykių perspektyvą.

Premjerai apsvarstė tautinių mažumų problemas ir sutarė ieškoti bendrų sprendimų. Lenkijos Ministras Pirmininkas pažadėjo, kad svarstys galimybę keisti teisės aktus, reglamentuojančius Lenko kortos klausimus. Jis pažadėjo išspręsti ir lietuviškų mokyklų Seinuose bei Punske finansavimo problemas. Savo ruožtu Lietuvos Premjeras išreiškė įsitikinimą, kad vardų ir pavardžių rašymo klausimo sprendimas bus artimiausiu metu.

D. Tuskas priėmė A. Kubiliaus kvietimą jau šį pavasarį atvykti vizito į Lietuvą. Numatoma, kad abu Premjerai kartu aplankys Lenkijoje Seinuose ir Punske, o Lietuvoje – Šalčininkuose ir Vilniuje, teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Sutarta užmegzti glaudų politinį dialogą ir reguliariai keistis dvišaliais vizitais, kurių metu būtų sprendžiami ne tik aktualūs dvišaliai klausimai, bet būtų ir toliau kartu veikiama tarptautiniuose forumuose, visų pirma Europos Sąjungoje ir NATO.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min