Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 30d. 15:44

Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimas bus aptariamas Klaipėdoje

Rusijos rublis
wikimedia.org nuotr. / Rusijos rublis

Klaipėdoje spalio 3-4 dienomis rengiamas Tarpvyriausybinės Lietuvos ir Rusijos prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo komisijos (TVK) posėdis.

Plenariniam komisijos posėdžiui, įvyksiančiam spalio 4 dieną, pirmininkaus Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ir Rusijos transporto ministras Igoris Levitinas.

Susitikimo metu bus įvertintas Lietuvos ir Rusijos prekybinis ir ekonominis bendradarbiavimas, galimybės jį stiprinti, daug dėmesio bus skiriama energetikos klausimams, transporto srityje kylančių problemų sprendimui, kultūrinių bendradarbiavimo ir turizmo srautų plėtojimui. Bus aptartos rengiamos dvišalės sutartys. 

Rusija yra viena svarbiausių Lietuvos užsienio prekybos partnerių. Į  šią šalį patenka 15,9 proc. viso Lietuvos eksporto, 32,4 proc. viso importo į Lietuvą sudaro iš Rusijos atvežama produkcija. 2010 m. Lietuvos prekybos apimtys su Rusija išaugo 49,7 proc. ir pasiekė 8,21 mlrd. eurų. Pirmąjį 2011 m. pusmetį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2010 m., prekybos apyvarta tarp šalių išaugo 43,8 proc. ir sudarė 5,08 mlrd. eurų. Pirmąjį 2011 m. pusmetį Lietuvos eksportas į Rusiją, lyginant su 2010 m. pirmuoju pusmečiu, išaugo 62 proc. ir pasiekė 1,53 mlrd. eurų. Importas išaugo 37,1 proc. ir sudarė 5,76 mlrd. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min