Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai vienu svarbiausių darbotvarkės klausimų įvardijo ES Rytų partnerystės programą

Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Linas Linkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Naująjį Lietuvos užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių gruodžio 19 dieną telefonu pasveikino Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas. Pokalbio metu ministrai pabrėžė glaudų ir dinamišką Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą, kurį sutarė toliau stiprinti ir plėtoti.

Kaip vieną iš aktualiausių tarptautinės darbotvarkės klausimų ministrai įvardijo Rytų partnerystės programą ir pasirengimą trečiajam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, kuris 2013 metais vyks Vilniuje. Detaliau šiuos ir kitus regioninės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus sutarta aptarti kitų metų sausio mėnesį vyksiančio tradicinio neformalaus Europos ir Šiaurės Amerikos tarptautinės ir saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikimo“ Trakuose metu.

Lietuvą ir Švediją sieja intensyvūs dvišaliai ir regioniniai ryšiai. Švedija ir toliau išlieka didžiausia investuotoja Lietuvoje. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2012 m. birželio 30 d. sudarė 38566,08 mln. litų (11178,57 mln. eurų), iš jų tiesioginės Švedijos investicijos – 8498,0 mln. litų (2463,19 mln. eurų). Švedija užėmė pirmą vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. 2011 m. Lietuvos ir Švedijos prekybos apyvarta buvo 5095,91 mln. litų (1477,08 mln. eurų) ir, palyginti su 2010-aisiais, padidėjo beveik 30 procentų.

2013 metais Švedija perima Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (Nordic Baltic Eight, NB8) koordinavimą. 2012-aisiais šios regioninio bendradarbiavimo iniciatyvos veiklą koordinavo Lietuva. Kitąmet Švedija bus ir Šiaurės ministrų tarybos pirmininkė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min