Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 8d. 11:13

Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministrai aptarė bataliono kovinės grupės dislokavimą Lietuvoje

Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen sutikimas oro uoste
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen sutikimas oro uoste

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su į Lietuvą atvykusia Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen aptarė tolimesnius praktinio karinio bendradarbiavimo planus atvykstant į Lietuvą Vokietijos vadovaujamai tarptautinei bataliono kovinei grupei bei naudojant iš Vokietijos įsigytą karinę ginkluotę.

„Mes labai vertiname sparčiai augančią strateginę partnerystę su Vokietija. Dėkoju Vokietijos vyriausybei už prisiimtą įsipareigojimą tapti vadovaujančia šalimi Lietuvoje 2017 m. pradžioje atvykstančio NATO bataliono kovinei grupei. Šis Vokietijos sprendimas dar kartą patvirtina, kad Aljansas yra vieningas, aktyviai reaguojantis į naujus saugumo iššūkius ir tai darantis kolektyviai. Lietuvos dvišalę partnerystę su Vokietija dar labiau sustiprins labai svarbūs ir reikšmingi ginkluotės įsigijimai iš Vokietijos “, – susitikimo metu kalbėjo ministras J.Olekas

Liepos 8 dieną NATO valstybių vadovų susitikime Varšuvoje Vokietija paskelbė apie savo sprendimą tapti vadovaujančia šalimi formuojant Lietuvai skirtą bataliono kovinę grupę.

Rugpjūčio 22 d. Krašto apsaugos ministerijoje pasirašyta sutartis dėl pėstininkų kovos mašinų (PKM) pirkimo Lietuvos kariuomenei, pagal kurią bus įsigytos 88 pėstininkų kovos mašinos, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus. Bendros Vokietijos – Nyderlandų įmonės ARTEC gaminamos kovos mašinos bus su ant jų sumontuotais Izraelio gamybos bokšteliais, ginkluotais greitašaudėmis 30 mm. patrankomis ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“. Planuojama, kad pirmosios PKM į Lietuvą atkeliaus 2017 m. pabaigoje, o paskutinės – 2021 metais.

Lietuvos ir Vokietijos gynybos ministerijos 2015 m. pasirašė sutartį dėl savaeigių haubicų „PzH2000“ įsigijimo iš Vokietijos kariuomenės. Pagal sutartį Lietuvos kariuomenei bus perduota 21-a 155 mm kalibro savaeigė haubica „PzH2000“. Pirmosios haubicos Lietuvos kariuomenę pasiekė šių metų pavasarį, likusios sistemos bus pristatytos iki 2019 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min