Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos įvaizdis užsienio žiniasklaidoje: mini dažnai, bet daugiau bloguoju

„Lietuva – drąsi šalis“, tokio naujo šūkio vedama artimiausiu metu bus pristatyta Lietuvos įvaizdžio strategija. Tačiau neaišku, ar nusikirpę geltonas lietuviškas kasas, tapsime patrauklesni pasauliui.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvą mini dažnai, bet daugiau bloguoju.
Šaltinis: BNS
0
A A

Užsienio žiniasklaidoje Lietuva pernai buvo minėta dažniau, bet prastesniame kontekste nei kitos Baltijos šalys, teigiama Valstybės kontrolės (VK) ataskaitoje, kurioje buvo vertinamas šalies įvaizdžio formavimas.

Pasak auditorių, šalies žinomumas užsienyje „savaime negarantuoja teigiamos nuomonės apie šalį“ – jų teigimu, būtina platinti ne bet kokią, o būtent teigiamą informaciją. Tačiau teigiamos informacijos apie Lietuvą sklaida, anot VK, yra problemiška.

Lietuva pasaulio žiniasklaidoje buvo minima 2701 kartą, o apie Latviją ir Estiją užsiminta beveik dvigubai mažiau – apie jas skelbta atitinkamai 1517 ir 1349 kartus.

VK pateikia East West Global Index tyrimo, kuris kas ketvirtį nagrinėja publikacijas tokiuose įtakinguose pasaulio leidiniuose bei žiniasklaidos priemonėse kaip „The Economist“, „TheNew York Times“, „The Washington Post“, „The International Herald Tribune“, „Time“, „CNN International“, išvadas.

Tyrimas parodė, kad 2008 metais Lietuva iš trijų Baltijos šalių buvo minima dažniausiai, tačiau daug neigiamos informacijos sumažino jos balą ir poziciją reitinge iki prasčiausios, lyginant su Latvija ir Estija.

Lietuva pasaulio žiniasklaidoje buvo minima 2701 kartą, o apie Latviją ir Estiją užsiminta beveik dvigubai mažiau – apie jas skelbta atitinkamai 1517 ir 1349 kartus.

Tačiau vertinant teigiamą ir neigiamą informaciją apie šalį, Lietuvai tarp 200 šalių skirta 42 vieta, tuo metu Latvijai ir Estijai atiteko aukštesnės pozicijos: 29 ir 30.

Aukštesnę poziciją (31), pagal VK pateiktus duomenis, šioje skalėje užėmė ir Slovėnija, nors ji pernai užsienio žiniasklaidoje buvo paminėta beveik trigubai mažiau nei Lietuva – apie 1000 kartų.

Kaimyninė Lenkija pateko tarp 4 šalių, apie kurias pasaulio žiniasklaida atsiliepia geriausiai. Tiesa, ši šalis buvo minėta keturis kartus daugiau nei Lietuva – apie 11 tūkst. kartų.

„Nepaisant visų Lietuvos pastangų gerinti savo įvaizdį užsienyje ir šalies viduje, jos reitingai tarptautinių agentūrų apklausose, vertinančiose šalies politinę ir ekonominę situaciją pasauliniame kontekste ir jos žinomumą užsienyje, išlieka neaukšti“, – tvirtinama VK ataskaitoje.

Pasak VK, vienas svarbiausių šalies politinės ir ekonominės situacijos vertinimo rodiklių yra korupcijos lygis – korumpuota šalis tampa mažiau patraukli potencialiems užsienio investuotojams.

„Per pastaruosius septynerius metus mūsų šalyje korupcijos lygis beveik nesikeičia ir nematyti jokios pažangos“, – teigiama ataskaitoje.

Organizacija „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso (KSI) 2008 metų tyrime Lietuvai skyrė 4,6 balo, arba 58 vietą tarp 180 reitinguojamų šalių. Pasak VK, tai prasčiausias indeksas nuo tada, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Be to, nuo 1999 metų, kai toks tyrimas atliekamas, Lietuva neperžengė 5 balų ribos, kuri žymi pažabotą korupciją.

Lyginant su kitomis Baltijos šalimis, 2008-aisiais Lietuva smuktelėjo žemyn 0,2 balo – nuo 4,8 iki 4,6, o Estija ir Latvija pakilo – atitinkamai nuo 6,5 iki 6,6 ir nuo 4,8 iki 5, kai „0“ reiškia „labai korumpuota valstybė“, „10“ – „labai skaidri valstybė“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos Įvaizdis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min