Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 12d. 12:18

Lietuvos jūrų muziejui nepavyko išsaugoti nė vieno pingvinuko

Pingvinai
Lietuvos jūrų muziejaus nuotr. / Pingvinai

Kasmet bent keliais išsiritusiais pingvinais pradžiuginančiam Lietuvos jūrų muziejui šiemet pirmą kartą nepavyko išsaugoti nė vieno pingvinuko.

Iš dešimties sudėtų kiaušinių gyvybė buvo užsimezgusi tik viename, o trečiadienio naktį užgeso ir vienintelio taip neišsiritusio pingvinuko gyvybė.

Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas pasakojo, kad dar vakar apie 22 val. peršvietus kiaušinį matėsi, kaip pingvinukas bando praplėšti plėvę, o šiandien apie ketvirtą ryto šviečiant kiaušinį gemalėlis nebejudėjo.

„Aš visą laiką laukiau, kada jis praplėš plėvę, tada jau būčiau skėlęs kiaušinį ir padėjęs mažyliui išsilukštenti. Kol pats pingvinukas nepraplėšia plėvės, jam padėti beprasmiška: ankstesniais kartais bandėme tokios būklės išimti iš kiaušinio, tačiau tai visada baigdavosi mirtimi. Gamta silpniems neleidžia išgyventi – paprastai ir laisvėje gyvenantys pingvinai iš dviejų sudėtų kiaušinių išperi tik vieną“, – sako A.Grušas, visą naktį praleidęs laboratorijoje stebėdamas kiaušinį.

Šių metų kovą Lietuvos jūrų muziejuje turėtų gimti Baltijos pilkosios ruonės Baltukės palikuonis, kuriuo taip pat rūpinsis muziejaus darbuotojai, mat ši ruonė pati neaugina mažylių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min