TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai Afganistane sunaikino sprogmenis

Lietuvos kariai Afganistane sunaikino sprogmenis.
PAG-11 nuotr. / Lietuvos kariai Afganistane sunaikino sprogmenis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės vienuoliktoji Lietuvos karių pamaina (PAG-11) sunaikino 19 nesprogusios amunicijos vienetų – 82 mm minosvaidžio miną ir aviacinių bombų sprogdiklių, kėlusių grėsmę Goro provincijos kaimelio gyventojams.

PAG-11 kariai gavę pranešimą apie tai, kad į Goro provincijos policijos pajėgų postą atnešta nesprogusi amunicija, ėmėsi veiksmų sprogmenims identifikuoti ir nukenksminti. Į policijos kontrolės postą nuvykę PAG Išminavimo skyriaus kariai nustatė, kad vietos gyventojų rasta mina ir sprogdikliai – nuo Sovietų Sąjungos ir Afganistano karo laikų likę sprogmenys, teigiama KAM pranešime.

Pasak PAG-11 Išminavimo skyriaus vado, ilgą laiką po žeme išgulėję sprogstamieji užtaisai yra labai pavojingi, dėl menkiausio sujudinimo gali kilti sprogimas. Kariai sprogmenis saugiai sunaikino atokioje kone trijų kilometrų aukštyje esančioje vietovėje.

Goro provincijos gyventojai radę sprogmenis dažnai kreipiasi į PAG. Tam įtakos turi ir Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės karių Goro mokyklose vedamos paskaitos apie veiksmus, kaip elgtis radus nesprogusią amuniciją.

PAG-11 daugumą sudaro Sakalinės kaime (Tauragės r.) dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai. Kęstučio batalionas  – pirmasis Lietuvos kariuomenės padalinys į misiją Afganistane atvykęs jau antrą kartą. Daugiau nei pusė šiuo metu Afganistane tarnaujančių Lietuos karių turi tarptautinių misijų patirties – yra tarnavę Balkanų regione, Irake, Afganistane. Misiją Afganistane PAG-11 iš šešių mėnesių tarnybą baigusios PAG-10 perėmė šios savaitės pradžioje.

Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis. PAG Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min