Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 4d. 13:48

Lietuvos kariai balsuoja Seimo rinkimuose

Lietuvos kariai balsuoja Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose
KAM nuotr. / Lietuvos kariai balsuoja Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose

Artėjant Seimo rinkimams galimybės dalyvauti juose ir atiduoti savo balsą sudaromos ir Lietuvos kariams, išvykusiems už šalies ribų, rinkimuose balsuos ir šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai.

Vieni iš pirmųjų teise atlikti pilietinę pareigą ir atiduoti savo balsus už patinkantį kandidatą pasinaudojo tarptautinėse operacijose ir pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai. Apie 160 mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ karių Vokietijoje vykstančių tarptautinių pratybų „Allied Spirit V“ metu dar rugsėjo 28 d. balsavo išankstiniuose rinkimuose.

Nuotoliniu būdu išankstiniuose rinkimuose taip pat balsuoja ir tarptautinių operacijų rajonuose dislokuoti Lietuvos kariai. Jų šiuo metu yra apie 30. Tarptautinėse operacijose Afganistane ir Malyje tarnybą atliekantys kariai savo balsą jau atidavė išankstinio balsavimo tvarka.

Tarptautinių operacijų rajonuose, kur tarnauja mažiau kaip trys kariai, savo balsus kariai gali atiduoti artimiausiose Lietuvos konsulinėse įstaigose ar ambasadose. Pvz., NATO operacijoje KFOR – Kosove, Europos Sąjungos jūrų operacijoje „Sophia“ – Romoje.

Apie 40 karių, šiuo metu tarnaujančių Ukrainoje, gali dalyvauti rinkimuose ir atiduoti savo balsą atvykę į Lietuvos ambasadą Kijeve.

Antspauduoti karių biuleteniai per siuntų tarnybas bus perduoti Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Beveik 1 tūkst. ką tik pradėjusių šauktinių karių balsuos tarnybos vietose Rukloje ir Panevėžyje.

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose dalyvaus ir šiuo metu nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą spalio 3 d. pradėję priešpaskutinio šių metų šaukimo karių. Beveik 960 šauktinių karių balsuoti Seimo rinkimuose savo daliniuose galės jau šį trečiadienį, spalio 5 dieną. Iš jų daugiau nei 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių, tarnybą pradėjusių Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, 180 karių LDK Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, atiduoti savo balsus renkant Seimo narius galės Mokomajame pulke. Dar beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje galės balsuoti bataliono muziejuje įrengtose balsavimo vietose.

Lietuvos kariuomenės daliniuose Lietuvos paštas kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija įsteigs išankstinio balsavimo vietas.

2016 metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą anksčiau yra pradėję daugiau nei 1,5 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose. Visi jie taip pat galės dalyvauti rinkimuose atiduodami savo balsą daliniuose arba jiems bus sudaryta galimybė nuvykti į balsavimo apylinkes.

Lietuvos kariuomenės daliniuose organizuojamą balsavimą stebės atvykę balsavimo komisijos nariai ir rinkimų apygardų nariai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min