Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariai sprogimo Čagčarano oro uoste nesieja su krašto apsaugos ministrės vizitu Goro provincijoje (nuotraukos)

Kylančio sraigtasparnio keliamos dulkės Čagčarano oro uoste
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kylančio sraigtasparnio keliamos dulkės Čagčarano oro uoste
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariškiai nemano, kad sprogimas Afganistane, Čagčarano oro uoste, yra susijęs su krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vizitu į Goro provinciją. Sprogimas nugriaudėjo likus kelioms valandoms iki ministrės atvykimo į Čagčaraną.

Ministrė R.Juknevičienė Afganistane lankosi nuo sekmadienio. Po vizitų Kabule, Kandahare ir Zabulo provincijoje, kur tarnauja Lietuvos specialiųjų pajėgų kariai, pirmadienį R.Juknevičienė atvyko į Goro provincijos sostinę Čagčaraną aplankyti vienuoliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-11).

Likus kelioms valandoms iki ministrės atvykimo Lietuvos kariai pradėjo rutininę procedūrą Čagčarano oro uoste. Buvo apžiūrimas pakilimo takas, kariai pradėjo užimti pozicijas greta oro uosto, kad užtikrintų atskrendančio orlaivio saugumą.

PAG-11 štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Nerijus Kačkauskas sako, kad tokios procedūros atliekamos prieš kiekvieno lėktuvo nusileidimą Čagčarano oro uoste.

„Sprogimas nugriaudėjo 8.30 val. vietos laiku (apie 7 val. Lietuvos laiku). Padalinys, kuris buvo išvykęs, pranešė, kad šalia jų, maždaug už 20 metrų, sprogo pakelės bomba. Kaip vėliau nustatė mūsų inžinieriai, sprogo nuotolinio valdymo sprogstamasis užtaisas. Žmonės nenukentėjo ir už tai reikėtų padėkoti mūsų turimoms elektronikos priemonėms, skirtoms kovai su tokiomis bombomis“, – 15min.lt žurnalistui sakė pulkininkas leitenantas N.Kačkauskas.

Galvoje sukosi viena mintis – kad tik nebūtų nukentėję vyrai. Apie nieką daugiau negalvojau, tik apie savo vyrus, – sakė viršila Kęstutis Mencleris.PAG-11 štabo viršininkas teigia nemanantis, kad sprogimą reikėtų sieti su ministrės R.Juknevičienės atvykimu. Antra vertus, šis įvykis rodo, kad Goro provincijoje jau atsiranda sudėtingesnių sprogstamų užtaisų.

„Mes stebime padidėjusį priešiškų jėgų judėjimą, tačiau vis tiek galime sakyti, kad Goro provincija išlieka stabiliausia visame Afganistane. Jei čia didėtų grėsmė tokių įvykių kaip šis, mes turėtume per savaitę du, tris ar net kasdien“, – sako N.Kačkauskas.

Karių vadas: galvojau tik apie savo vyrus

Kariams, atsidūrusiems greta sprogimo vietos pirmadienį, vadovavo viršila Kęstutis Mencleris. 15min.lt žurnalistui skyriui vadovaujantis kariškis vėliau prisipažino, kad įsitikinus, jog jo vadovaujami kariai nenukentėjo, jį apėmė lengvumo jausmas.

„Aš buvau kitame automobilyje. Išgirdome sprogimą ir pamatėme dulkių stulpą. Nuskubėjome prie kitos mašinos. Galvoje sukosi viena mintis – kad tik nebūtų nukentėję vyrai. Apie nieką daugiau negalvojau, tik apie savo vyrus. Kai įsitikinau, kad jie sveiki, pradėjome vykdyti standartines procedūras: nuo vietos gyventojų apsaugojome įvykio vietą,  pranešėme į stovyklą ir laukėme nurodymų. Po kiek laiko atvyko pastiprinimas. Apskritai vyrų nuotaikos gana neblogos, toliau tęsiame užduotis“, – pasakojo pirmą kartą misijoje tarnaujantis viršila K.Mencleris.

Sprogimas gerai girdėjosi ir maždaug už kilometro esančioje Lietuvos karių stovykloje. Manoma, kad sprogmuo buvo padėtas naktį.

PAG-11 pagrindą sudaro Tauragės r. dislokuoto Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų baliono kariai. Kęstučio batalionas PAG misijoje dalyvauja jau antrą kartą. Dauguma pamainos karių yra tarnavę misijose Balkanuose, Irake, Afganistane.

PAG stovykloje Čagčarane su Lietuvos kariais ir civiliais taip pat tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, JAV, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min