TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos karinio paveldo atspindžiai

Buvę kariniai objektai pajūryje virsta meno nišomis: pernai vasarą čia filmuotas vaidybinis filmas, šiemet rengiama paroda.
15min.lt nuotr. / Buvę kariniai objektai pajūryje virsta meno nišomis: pernai vasarą čia filmuotas vaidybinis filmas, šiemet rengiama paroda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Karinių įtvirtinimų gausu visoje Lietuvoje: miestuose, kaimuose, miškuose ir laukuose, pajūryje. Vienas iš tokių Antrojo pasaulinio karo metų gynybinių įtvirtinimų stovi netoli Girulių.

Daugelis įtvirtinimų baigia sugriūti, kiti net specialiai naikinami. Ir tik nedaugelis prikeliami naujam gyvenimui.

Gausu gynybinių įtvirtinimų

Klaipėda – ne išimtis. Ilgą laiką buvęs vokiškas miestas statė įvairius gynybinius įtvirtinimus, pradedant miesto pilimi-tvirtove ir baigiant Antrojo pasaulinio karo metų įtvirtinimais, juosiančiais miestą.

Netoli Girulių gyvenvietės vokiečiai pastatė pakrantės apsaugos artilerijos bateriją. Ji pamažu atgyja bendradarbiaujant Pajūrio regioninio parko direkcijai ir Klaipėdos karo istorijos iniciatyvinei grupei. Viliamasi, jog dėmesio sulauks ir kiti gynybiniai įtvirtinimai.

Baterijoje – fotografijų paroda

Projektas, kurio metu buvo rengiamas fotografijų konkursas „Karinis paveldas – praeities atspindžiai“ yra vienas iš bandymų neleisti užmiršti karinio paveldo. Jį organizuoja Pajūrio regioninio parko direkcija kartu su partneriais: Klaipėdos karo istorijos iniciatyvine grupe, VšĮ „Karo paveldo centras“, Klaipėdos fotomėgėjų klubu „Fotoburė“ bei yra iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės.

Konkursas „Karinis paveldas – praeities atspindžiai“ vyksta nuo šių metų sausio mėnesio ir artėja prie finišo. Jau birželio 19 dieną, sekmadienį, paaiškės, kas laimėjo konkursą ir kokios nuotraukos pateko į parodą, kuri visą vasarą vyks autentiškoje aplinkoje – 1939 metais vokiečių statytoje Girulių pakrančių apsaugos artilerijos baterijoje, viename iš išlikusių artilerijos blokų.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai sekmadienį, 13 val., kviečiami į Girulių pakrantės artilerijos bateriją Memel-Nord („Juodoji tvirtovė“), fotoparodos „Karinis paveldas – praeities atspindžiai“ atidarymą. Jo metu bus apdovanoti geriausių nuotraukų autoriai, pristatyti visi dalyvaujantys parodoje ir jų darbai, lauks kuklios kareiviškos vaišės. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Paroda Karas Giruliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min