Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvu „Spartan“ į Kijevą išskrido 5 tonos paramos

Humanitarinė parama Ukrainai
Humanitarinė parama Ukrainai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Septintą val. ryto Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas iš Šiaulių aerodromo pakilo su penkiomis tonomis humanitarinės paramos Ukrainai. Didžiąją krovinio dalį sudaro maistas – sausas davinys. 4,5 tonos skyrė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Kita dalis krovinio lėktuve – 500 kilogramų iš visuomenininkų surinktos 7 tonų paramos.

„Lėktuvas ne guminis. Prioritetas taikomas ministerijos kroviniui“, – prie lėktuvo teigė  Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Vidmantas Raklevičius.

Vadas komentavo susidariusią konfliktinę situaciją su visuomenininkais, kurie piktinosi, kad į lėktuvą nebuvo sutalpintas visas jų siuntinys Ukrainai, sveriantis septynias tonas.

Transporto lėktuvu C-27J „Spartan“, vardu „Vytautas“, į Kijevą išskraidintos penkios tonos paramos, kurią daugiausia sudaro maistas ir sausas davinys.

Krovinys buvo pradėtas krauti penktą valandą ryto. Ant krovinio priklijuoti lapai, informuojantys, kad tai – humanitarinė parama, valgyti paruoštas maistas.

Kai kuriuos krovinius žymi emblemos, kad tai – medicininis krovinys. Į Kijevą kartu su maistu keliauja ir būtiniausi vaistai bei pirmosios pagalbos priemonės.

Keltuvu pirmiausia į lėktuvą įkeltos pakuotės su KAM parama. Pačiame gale, ant lėktuvo vartų, padėta pusė tonos visuomenininkų surinkto gėrio – maisto ir daiktų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min