15min be reklamos
2022 11 30, 13:13

Lietuvos kariuomenę pasieks nauji visureigiai

Lietuvos kariuomenės autoparką papildys karinės paskirties visureigiai Mercedes-Benz G 350 d. Sutartį dėl šių transporto priemonių pirkimo šią savaitę pasirašė Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos. Visureigius pristatys UAB „Veho Lietuva“, rašoma Karšto apsaugos pranešime spaudai.
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz / KAM nuotr.

Naujasis 464 serijos visureigis yra patikimas ir išbandytas įvairiomis sąlygomis. Jau nuo 1979 m. G klasės modeliai naudojami gelbėjimo ir specialiosioms operacijoms bei taikos palaikymo misijoms visame pasaulyje. Lietuvos įsigyjamas visureigio modelis pasižymi padidintu pravažumu bekelėje ir yra dinamiškesnis bei patogesnis kelyje nei jo pirmtakas.

Naujasis G 350 d. visureigio modelis turi galingą 183 kW (249 AG) 3,0 litrų šešių cilindrų dyzelinį variklį, kuriam nekeliama jokių ypatingų degalų kokybės reikalavimų. Be to, visureigis turi svarbias papildomas funkcijas, tokias kaip apsauga nuo elektromagnetinių trukdžių signalų ir avarinio režimo sistema.

„Prieš šešerius metus iš Nyderlandų kariuomenės įsigyti „Mercedes-Benz“ GD 290 pasiteisino ir buvo sėkmingai naudojami Lietuvos kariuomenės. Tačiau yra poreikis turėti daugiau visureigių ir atnaujinti senstantį autoparką. Mercedes visureigiai – nepakeičiamos transporto priemonės tiek taikos meto užduotims, tiek užnugario operacijoms“, – teigia krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Šis visureigis su stabiliu kopėčių tipo rėmu ir trimis 100 proc. diferencialo užraktais suteikia maksimalų pravažumą ir mobilumą bekelėje: vandens ir purvo kliūtis gali įveikti iki 660 milimetrų gylio, prošvaisa siekia 221 milimetrą.

Perkami visureigiai bus pristatyti per 2023-2024 metus. Bendra sutarties vertė – beveik 32 mln. eurų. Pirmosios Mercedes-Benz G 350 d. partijos tikimasi sulaukti jau ateinančią vasarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min