Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenė pasirengusi įsijungti į pagalbą prasidėjus pavasariniam potvyniui

Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį dėl pavasarinio atlydžio pakilus vandens lygiui buvo apsemti kai kurie Kauno ir Tauragės rajonų kaimai.

Sudėtingiausia situacija yra Kauno rajono Radikių ir Kleboniškių kaimuose, taip pat Tauragės rajono Pagramančio kaime. Atsižvelgdama į kritišką padėtį, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė davė nurodymą Lietuvos kariuomenės vadui kuo skubiau išžvalgyti situaciją ir įsijungti į pagalbą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD).

Lietuvos kariuomenės vado nurodymu, Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai susitiko su Kauno PAGD atstovais aptarti galimus ledų sangrūdų sprogdinimo darbus ir numatomas jų vietas.

Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas buvo gavęs PAGD prašymą skirti pagalbą potvynio laikotarpiu gelbėjimo darbams ir būtiniausiai pagalbai Šilutės rajono savivaldybės Juknaičių seniūnijoje ir Pagėgių savivaldybės teritorijų gyventojams teikti.

Nuspręsta, kad pagalbą gyventojams teiks Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės (Klaipėda) kariai ir dvi Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono vikšrinės amfibijos PTS-M.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai pirmadienį taip pat išvyko įvertinti Tauragės savivaldybėje galimus ledų sangrūdų sprogdinimo darbus ir numatomas jų vietas.

Užduotis, susijusias su pagalba valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, jas vykdo nuo šių metų pradžios budėjimą pradėjusios Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos.

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min