Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenė pasirengusi teikti pagalbą potvynio apsemtoms savivaldybėms

2010 m. kovą kariai teikė pagalbą nuo potvynio nukentėjusiems Pagėgių savivaldybės gyventojams.
KAM/Alfredo Pliadžio nuotr. / 2010 m. kovą kariai teikė pagalbą nuo potvynio nukentėjusiems Pagėgių savivaldybės gyventojams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tirpstant žiemos sniegui ir pamaryje kylant vandens lygiui, Lietuvos kariuomenė šiemet, kaip ir ankstesniais metais, yra numačiusi skirti pajėgumus, padėsiančius kovoti su potvynio sukeltais padariniais.

Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime, aktyvavus pagalbos teikimo potvynio rajone planus, pagalbą gyventojams teikti yra pasirengęs Lietuvos kariuomenės būrio dydžio padalinys, suformuotas iš Taikos meto užduočių operacinių pajėgų, taip pat viena arba dvi amfibijos, ledų sangrūdų sprogdinimo grupė ir budintis Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Pagalba būtų teikiama bendrai su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas nustato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariniai vienetai gali būti pasitelkiami teikiant pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms gelbėjimo užduotims atlikti gavę Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko arba savivaldybės, kurios teritorijoje yra ekstremalios situacijos židinys, administracijos direktoriaus rašytinį prašymą.

2009 m. Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, kt.

 

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min