TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenė: patriotizmą mes suprantame kitaip nei jį pateikia projektas „Aš myliu Lietuvą“

„Aš myliu Lietuvą“ dalyviai priima Lietuvos vėliavą
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / „Aš myliu Lietuvą“ dalyviai priima Lietuvos vėliavą
Šaltinis: 15min
0
A A

Projektas „Aš myliu Lietuvą“ visuomenėje ir kariuomenėje sulaukia vis daugiau prieštaringų vertinimų. Su kiekviena jo laida matome, kad taip plačiai reklamuotas patriotiškumo skatinimas ir meilės Lietuvai puoselėjimas krypsta neteisinga linkme.

„Lietuvos kariuomenė prisidėjo prie projekto „Aš myliu Lietuvą“ atsižvelgdama į organizatorių prašymus: projekto išlydėtuvėms buvo skirti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai Lietuvos Respublikos vėliavai įteikti, Lietuvos kariuomenės orkestras atliko išlydėtuvių maršus Vilniaus Katedros aikštėje, buvo sudarytos sąlygos projekto dalyviams įveikti karinių kliūčių ruožą Rukloje ir Marijampolėje, taip pat laidoje dalyvavo vienas Lietuvos kariuomenės karininkų. Karininkas dalyvavo savo kasmetinių atostogų metu ir apie tai buvo informavęs savo vadovybę.

Pasitikėdami projekto „Aš myliu Lietuvą“ vykdančia prodiuserine kompanija UAB JUST.HD ir atsižvelgdami į jų paskelbtus projekto tikslus, taip pat siekdami prisidėti prie pagarbos Lietuvos valstybei skatinimo ir piliečių patriotizmo ugdymo, skyrėme karius ir leidome pasinaudoti mūsų turima infrastruktūra šio projekto tikslams. Tačiau jau pirmoje dalyje „Aš myliu Lietuvą“ projekto laidų demonstruojami epizodai visiškai neatspindėjo deklaruotų tikslų.

UAB JUST.HD kreipimęsi buvo nurodyta, kad projekto dalyviams Lietuvos trispalvę įteiks Prezidentas Valdas Adamkus, ir paaiškinta, kad šio projekto tikslas yra garbingai nešti Lietuvos vėliavą per visą šalį, skelbti meilę Tėvynei ir sužadinti stipresnį tautiškumo ir patriotiškumo jausmą.

Norime atkreipti dėmesį, kad Lietuvos kariuomenė, kitaip nei šio projekto organizatoriai, suvokia patriotizmą ir pilietiškumo ugdymą. Meilė Tėvynei ir jos žmonėms, lojalumas savo valstybei turėtų būti ugdomi gerbiant kitų žmonių teises ir orumą, stiprinant teisingumą, netoleruojant smurto, šmeižto ir patyčių. Pilietiškumo ugdymas – teisių ir pareigų derinimas – ugdo patriotizmo jausmą. Savo šalies istorijos pažinimas ir iškilių asmenybių gyvenimo pavyzdžiai padeda puoselėti moralines vertybes.

„Aš myliu Lietuvą“ organizatoriams ir kūrėjams norime priminti moralinę ir profesinę atsakomybę už tauraus pavadinimo ir skurdaus laidos turinio disonansą.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min