Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 28d. 16:33

Lietuvos kariuomenė skiria pagalbą potvynio apsemtoms savivaldybėms

Užlietas kelias
Alfredo Pliadžio nuotr. / Užlietas kelias

Jau nuo pirmadienio Pagėgių savivaldybėje bus dislokuota Lietuvos kariuomenės vikšrinė amfibija PTS-M su įgula. Paieškos ir gelbėjimo darbams potvynio zonoje taip pat bus pasiruošęs budintis kariuomenės sraigtasparnis.

Šiuos pajėgumus kariuomenė skyrė gavusi Pagėgių savivaldybės prašymą dėl karinių vienetų suteikimo gelbėjimo darbams ir medicininei pagalbai teikti ir suderinusi pagalbos priemones su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) prie Vidaus reikalų ministerijos, teigiama išplatintame pranešime.

Potvynio zonoje esantiems gyventojams teikti pagalbą jau anksčiau buvo pasirengęs Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų būrys, taip pat dvi amfibijos, ledų sangrūdų sprogdinimo grupė ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Lietuvos įstatymai numato, kad ekstremalių situacijų atvejais kariuomenė į pagalbą tokias situacijas valdančioms ir už tai atsakingoms civilinėms institucijoms yra pasitelkiama šioms institucijos paprašius. Koordinavimas ir derinimas dėl kariuomenės pagalbos vyksta per PAGD.

2009 m. Lietuvos kariuomenė ir PAGD bendrai patvirtino sąveikos ekstremalių situacijų taikos meto atvejais planą, kuriuo siekiama užtikrinti operatyvų bendrų veiksmų koordinavimą ir efektyvų turimų pajėgų ir priemonių panaudojimą ekstremalių situacijų atvejais. Šis planas numato, kad kariuomenė, teikdama pagalbą PAGD, gali būti pasitelkiama atlikti žvalgybą potvynių, miškų ar durpynų gaisrų atvejais, padėti likviduoti įvairius incidentus, evakuoti ar transportuoti žmones, vykdyti kitas užduotis.  

 

Temos: 2 Pagalba Kariuomenė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min