Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 27d. 17:58

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimui su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija – 27 metai

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimui su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija – 27 metai
Krašto apsaugos ministerijos nuotr. / Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimui su JAV Pensilvanijos nacionaline gvardija – 27 metai
Pirmadienį. vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys telefonu su Jungtinių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadu generolu majoru Anthony J.Carelli aptarė 27-ąsias bendradarbiavimo metines

Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų nuolatinis ir nepertraukiamas bendradarbiavimas karinėje srityje yra svarbus. Dėkoju Pensilvanijos nacionalinei gvardijai už nenutrūkstamą paramą Lietuvos kariuomenei, vystant karinius pajėgumus ir infrastruktūrą. Jau dvidešimt septynerius metu gvardija stiprina Lietuvos kariuomenę. JAV karių buvimas regione turi tarptautinę reikšmę, stiprina atgrasymą ir NATO rytinių sienų apsaugą“, – pokalbyje akcentavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Vadai pasveikino vienas kitą su ilgalaikiu bendradarbiavimu ir aptarė esamą saugumo situaciją. Pokalbio metu apsikeitė situacijos vertinimais dėl COVID-19 viruso ir jo įtakos karinei veiklai. PANG vadas generolas majoras Anthony J.Carelli išreiškė viltį, kad ateityje vėl būtų galima svarstyti dalyvavimą bendroje tarptautinėje operacijoje kartu su Lietuvos kariais, kaip tai jau yra buvę prieš dešimtmetį, ir taip dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą tarp šalių.

Bendradarbiavimo su gvardija aktualumas dar labiau išaugo 2019 metais, kai Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras ir PANG 28-oji pėstininkų divizijos (28ID) vado pavaduotojas brg. gen. Mark McCormack pasirašė susitarimą, kuriuo patvirtintas siekis išvystyti divizijos lygmens vadovavimo ir valdymo pajėgumą (angl. Division-level command and control (C2) capability).

Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas gynybos srityje vyksta jau 27 metus. Per šį laikotarpį sėkmingai įvyko daug bendrų renginių, pradedant patirties apsikeitimu mokymų, seminarų ir susitikimų metu, karinių pratybų, baigiant bendru dalyvavimu tarptautinėje operacijoje Afganistane 2009-2012 metais.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė, aktyviai dalyvaujanti įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprinant regiono saugumą ir stabilumą. Pirmoji JAV programos „Train-the-trainer" grupė savo veiklą Lietuvoje pradėjo dar 1993 m. balandį. Per ketvirtį amžiaus įvyko daug bendrų renginių, pradedant patirties apsikeitimu mokymų, seminarų ir susitikimų metu, karinių pratybų, baigiant bendru dalyvavimu tarptautinėje operacijoje Afganistane 2009–2012 metais. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai nuolat dalyvauja karinėse pratybose Baltijos valstybėse, o Lietuvos kariai pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijos valstijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min