Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektorius lankysis Rusijos kariniame vienete

LK Ginkluotės kontrolės skyrius lankėsi Rusijoje ir 2016 metais
KAM nuotr. / LK Ginkluotės kontrolės skyrius lankėsi Rusijoje ir 2016 metais
Šaltinis: 15min
1
A A

Sausio 24–26 dienomis Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės atstovas kartu su Latvijos vadovaujama inspektorių grupe lankysis 25-oje atskirojoje motorizuotojoje brigadoje Pskove. Tarptautinė ginkluotės kontrolės inspektorių grupė atliks dalinio vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, ginkluotės kontrolės inspektoriai išklausys Rusijos brigados vado pranešimą, turės galimybę gauti informacijos apie dalinyje tarnaujančio personalo skaičių, pagrindinių ginkluotės ir kovos technikos sistemų tipus ir kiekį bei apžiūrėti jų pavyzdžius.

Inspektoriai vizito 25-ojoje atskirojoje motorizuotojoje brigadoje Pskove metu taip pat susipažins su dalinio veikla lankydamiesi pagrindiniuose brigados padaliniuose ir turės galimybę bendrauti su brigadoje tarnaujančiu personalu. Vadovaudamiesi 2011 m. Vienos dokumento nuostatomis ir vertinamojo vizito metu gauta informacija, ginkluotės kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kurioje pateiks tarptautinių sutarčių ginkluotės kontrolės srityje reikalavimų vykdymo vertinimą.

Šiemet tai pirmasis Lietuvos kariuomenės atstovų vizitas Rusijoje, o paskutinį kartą Rusijos Federacijos kariuomenės vienetus jie inspektavo 2016 metais.

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja ESBO priklausančias valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų į karinius dalinius.

Remiantis 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti valstybė nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min