Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės išminuotojai atliko jau tūkstantąją sprogmenų naikinimo operaciją

Lietuvos kariuomenės išminuotojai sunaikino jau tūkstantąjį sprogmenį šiais metais
Vyr. seržanto M. Rudziansko nuotrauka / Lietuvos kariuomenės išminuotojai sunaikino jau tūkstantąjį sprogmenį šiais metais
Šaltinis: 15min
0
A A

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai jau rugsėjo pradžioje pagerino pastarųjų penkerių metų nesprogusių standartinių sprogstamųjų užtaisų neutralizavimo vidurkį. Apytiksliai per metus kariuomenės išminuotojai surasdavo ir sunaikindavo iki 1 tūkst. įvairių sprogstamųjų užtaisų, tačiau jau šiemet rugpjūčio 27 d. kariuomenės išminuotojai atliko tūkstantąją sprogmenų naikinimo operaciją ir sunaikino apie 2 tūkst. sprogmenų.

Pasak Sprogmenų neutralizavimo kuopos vado pavaduotojo vyresniojo leitenanto Kazimiro Bogdano, šie metai bataliono sprogmenų neutralizavimo specialistams išties „derlingi“, kadangi dėl ankstyvo pavasario ir atsigaunančios ūkinės veiklos Lietuvoje rastas gausus okupacinių kariuomenių paliktų nesprogusių standartinių sprogstamųjų užtaisų skaičius.

Pasak karių, dar tik rugsėjo pradžia, o jau surastų ir neutralizuotų sprogmenų yra daugiau nei per paskutinius penkerius metus vidutiniškai buvo sunaikinta viso sezono metu.

Išminavimo darbus atliekanti Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa veikia visoje Lietuvoje. 

Kariuomenės inžinieriai be operatyvinio išminavimo, kai vykdomos sprogmenų neutralizavimo operacijos gyventojams pranešus policijai apie surastus sprogmenis, vykdo ir planinius išminavimus, tose vietose kur pasaulinių karų metu vyko didesnės kautynės ar mūšiai.

Tokių Lietuvos teritorijoje šiuo metu yra nustatytos 222 vietos. Šiais metais Inžinerijos bataliono kariai planinį išminavimą vykdo septyniose gausiai sprogmenimis užterštose teritorijose.

Kariuomenės išminuotojai ragina šalies gyventojus radus sprogmenį elgtis atsakingai – jo nejudinti, neliesti ir jokiu būdu neardyti. Įtartino radinio vietą reikia pažymėti, įspėti aplinkinius, paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Operatyviai atvykę kariai sprogmenį saugiai išsiveš arba sunaikins vietoje.

Išminavimo darbus atliekanti Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopa veikia visoje Lietuvoje. Jos skyriai yra paskirstyti po visą Lietuvos teritoriją ir yra dislokuoti Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje ir Tauragėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min