Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 28, 12:50

Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms pradėjo vadovauti pulkininkas Antanas Matutis

Birželio 28 d. Kaune, antrajame paieškos ir gelbėjimo poste Aleksote, vyko iškilminga Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vado pasikeitimo ceremonija, rašoma kariuomenės pranešime spaudai.
Naujasis KOP vadas plk. Antanas Matutis
Naujasis KOP vadas plk. Antanas Matutis / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Penkerius metus Karinėms oro pajėgoms vadovavusį plk. Dainių Guzą pakeitė Karinių oro pajėgų Aviacijos bazei vadovavęs pulkininkas Antanas Matutis.

Karinės oro pajėgos yra svarbi Lietuvos kariuomenės dalis, kurių pagrindinis tikslas yra Lietuvos Respublikos oro erdvės saugojimas: stebėjimas, kontrolė ir gynyba, užtikrinant Lietuvos Respublikos ir jos prieigų oro erdvės stebėjimą ir kontrolę, reaguojant į Lietuvos Respublikos suvereniteto pažeidimus oro erdvėje, vykdant oro operacijas ir jas palaikant, turimomis antžeminėmis oro gynybos priemonėmis.

Stiprinant oro gynybos pajėgumus iš Norvegijos įsigytos vidutinio nuotolio oro gynybos „Nasams“ sistemos, iš JAV bus įsigyjami nauji oro erdvės stebėjimo radarai, kovinių dronų „Switchblade“ sistemos ir tęsiamas keturių universalių sraigtasparnių UH-60M įsigijimas.

„Vadų pasikeitimas – iššūkis ir savotiškas jaudulys visiems. Išeinantis vadas atveria duris naujiems išbandymams ir naujoms patirtims, ateinantis vadas perima vadovavimą su tikslu tęsti pradėtus darbus ir įnešti kažką naujo. Galiausiai tai naujos viltys ir tam tikri pasikeitimai kariams. Karinės oro pajėgos – labai specifinis vienetas. Jam vadovauti gali tik aviaciją gerai išmanantis ir sakyčiau mylintis karininkas.“, – pasikeitimo ceremonijos metu sakė kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Plk. Antanas Matutis tarnybą pradėjo 1999 m. baigęs Antano Gustaičio Aviacijos institutą, kuriame ir įgijo aviacijos inžinieriaus-lakūno kvalifikaciją. Per savo tarnybos laiką plk. A.Matutis vykdė įvairaus lygmens pareigas Karinėse oro pajėgose: tarnybą pradėjo lakūno pareigose Karinių oro pajėgų Sraigtasparnių eskadrilėje, vėliau tapo eskadrilės vadu, tarnybą tęsė eidamas Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės S3 viršininko pareigas, vėliau – Karinių oro pajėgų štabo Operacijų skyriaus viršininko pareigas, o nuo 2017 m. vadovavo Šiauliuose dislokuotam bei du paieškos ir gelbėjimo postus Kaune ir Nemirsetoje turinčiam kariniam vienetui – Aviacijos bazei. Plk. A.Matutis įgūdžius tobulino JAV Eskadrilės karininkų mokykloje bei Oro vadovybės ir personalo koledže, Estijoje baigė karininkų strateginio lygmens kursus.

Karininkas apdovanotas ir skatintas įvairaus lygmens krašto apsaugos sistemos apdovanojimais – Lietuvos kariuomenės pajėgų medaliu „Už pasižymėjimą“ (2009 m.), Krašto apsaugos ministerijos medaliu už dalyvavimą tarptautinėse operacijose (2011 m. ir 2014 m.), NATO medaliu už Tarptautinių saugumo paramos pajėgų operaciją Afganistane (2011 m. ir 2014 m.), Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų garbės ženklu „Plieno sparnai“ (2012 m.).

Ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas, krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės pajėgų ir valdybų vadai, Kauno įgulos ir KOP struktūrinių vienetų vadai, svečiai, artimieji.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min