Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 23d. 20:30

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadu tapo pulkininkas Mindaugas Mažonas

Naujasis SOP vadas plk. Mindaugas Mažonas
Ievos Budzeikaitės nuotr. / Naujasis SOP vadas plk. Mindaugas Mažonas

Lapkričio 23 d. Vilniuje vyko Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų vadų pasikeitimo ceremonija. Iš ketverius metus Specialiųjų operacijų pajėgoms vadovavusio brigados generolo Modesto Petrausko pajėgų kovinę vėliavą perėmė naujasis vadas pulkininkas Mindaugas Mažonas.

Renginyje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, vienas iš specialiųjų pajėgų kūrėjų – Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis, NATO specialiųjų operacijų vadavietės vadas viceadmirolas Colinas J.Kilrainas, kariuomenės pajėgų ir dalinių vadai, kariai.

„Jaučiu didelę garbę galėjęs vadovauti Specialiųjų operacijų pajėgoms ir, kartu su pajėgų kariais, bendra tarnyba, bendrai pasiektais rezultatais prisidėti prie specialiųjų pajėgų ir Lietuvos kariuomenės stiprėjimo. Vertinant tuos praėjusius metus, apžvelgiant tai, ką kartu pasiekėme – tikrai yra kuo didžiuotis. Nesustokite ir siekite daugiau. Toliau stiprėkite bei stumkite į priekį gebėjimo ir pajėgumo ribas.

Specialiųjų operacijų pajėgų draugams – kitoms Lietuvos kariuomenės pajėgoms, kitoms institucijoms ir organizacijoms, mūsų sąjungininkams ir partneriams, mūsų mokslininkams, visiems tiems, su kuriais tuos metus glaudžiai bendradarbiavome – didelis ačiū už paramą. Tikiuosi, kad ir toliau veiksime išvien Lietuvos saugumo vardan. Tėvynės labui!" – perduodamas pareigas sakė brg. gen. M.Petrauskas. Generolas tarnybą tęs Lietuvos karinio atstovo prie NATO ir Europos Sąjungos pareigose Briuselyje (Belgija).

Ceremonijos metu buvęs pajėgų vadas apdovanotas Valstybės saugumo departamento medaliu „Už nuopelnus žvalgybai" ir Latvijos kariuomenės vado medaliu „Už nuopelnus".

„Specialiųjų operacijų sėkmė valstybės gynyboje ir kovoje prieš terorizmą priklauso nuo profesionaliai pasiruošusių ir motyvuotų karių. Savo vadovavimo laikotarpiu ir toliau sieksiu išlaikyti nuoseklią, intelektualių, patriotinių vertybių turinčių karių atranką į mūsų pajėgas, kelsiu aukštus reikalavimus juos ruošiant ir aprūpinant modernia ginkluote bei naujausiomis technologijomis. Taip pat iniciatyviai skatinsiu abipusiu pasitikėjimu grįstą partnerystę su kitomis Lietuvos kariuomenės pajėgomis, NATO sąjungininkais, kitais tarptautiniais partneriais ir Lietuvos institucijomis prisidedančiomis prie saugumo stiprinimo regione", – sakė pajėgoms vadovavimą perėmęs plk. M.Mažonas.

Plk. M. Mažonas 1999 m. baigė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir tais pačiais metais sėkmingai praėjo atranką į Lietuvos kariuomenės Ypatingosios paskirties tarnybą. Vėliau ėjo šios tarnybos vado ir pajėgų štabo viršininko pareigas, studijavo Baltijos gynybos koledže Estijoje ir JAV armijos vadovybės ir generalinio štabo koledže (angl. US Army Command and General Staff College).

Per 2002–2015 metų laikotarpį plk. M.Mažonas dalyvavo penkiose tarptautinėse misijose Afganistane, iš kurių tris kartus vadovavo Specialiųjų operacijų eskadronams „Aitvaras". Pulkininkui, be kitų medalių ir įvertinimų už nepriekaištingą tarnybą, už pasižymėjimą tarptautinių operacijų metu buvo įteikti ir valstybiniai apdovanojimai: Vyčio Kryžiaus ordino medalis ir Vyčio Kryžiaus ordino Riterio bei Karininko kryžiai.

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos pradėjo formuotis 1995 m. Tai buvo nedidelis karinis vienetas, kuris vėliau tapo atskira Lietuvos kariuomenės dalimi. Oficialiai Specialiųjų operacijų pajėgos įsteigtos 2004 m., kai atskiriems specialiųjų operacijų vienetams pradėjo vadovauti bendras štabas ir buvo įkurtas Specialiųjų operacijų junginys (SOJ).

Šiuo metu pajėgas sudaro Ypatingosios paskirties tarnyba (YPT), Vytauto Didžiojo jėgerių batalionas (VDJB), Kovinių narų tarnybą (KNT) ir Mokymo ir kovinės paramos centras (MKPC). Pagrindinės SOP užduotys yra specialioji žvalgyba, tiesioginiai veiksmai ir kovinė parama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min