Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 13:38

Lietuvos kariuomenės vadas su Islandijos atstove aptarė indėlį į NATO batalioną

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys su Lietuvoje penktadienį viešinčia Islandijos atstove saugumo, gynybos ir kariniams reikalams Bryndis Kjartansdottir aptarė grėsmes ir bendrus projektus, Islandijos indėlį į NATO priešakinių pajėgų batalioną.
Valdemaras Rupšys
Valdemaras Rupšys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Simboliška, kad šis vizitas vyksta po Lietuvai svarbių sprendimų NATO viršūnių susitikime. Islandija yra viena tų šalių, kuri prisideda prie Lietuvos gynybos stiprinimo. Visuomet buvome dėkingi Islandijai už Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą, o šiuo metu ypatingai už indėlį Lietuvoje dislokuotam NATO Priešakinių pajėgų batalionui“, – Lietuvos kariuomenės pranešime cituojamas V.Rupšys.

Pasak kariuomenės vado, susitikimo su Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos direktorato generaline direktore, vykdančia ir kariuomenės vadės funkcijas, metu buvo kalbama ir apie galimą Islandijos indėlį į NATO pajėgų integravimo vienetą Lietuvoje.

„Pagrindinis mano vizito tikslas – susitikti su Lietuvos kariuomenės atstovais, nes Lietuva ir Islandija jau daug metų yra sąjungininkės. Taip pat Islandija jau kurį laiką deleguoja savo ekspertus į NATO priešakinių pajėgų batalioną, dislokuotą Lietuvoje, ketiname ir toliau dalyvauti šioje misijoje“, – pranešime sakė B.Kjartansdottir.

Islandija yra šalis be reguliarios nuolatinės kariuomenės ir savo nacionalinį saugumą užtikrina per narystę NATO ir dvišalio bendradarbiavimo su JAV pagrindu.

Nuo 2021 metų Islandija prisijungė prie Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF), jose dalyvauja ir Lietuva.

Pasibaigus numatytiems susitikimams su Lietuvos kariuomenės atstovais B. Kjartansdottir planuoja viešėti NATO pajėgų integravimo vieneto būstinėje Vilniuje ir NATO priešakinių pajėgų batalione Rukloje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min