Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 28d. 09:58

Lietuvos karo akademijos pirmakursiai prisieks tarnauti Lietuvai

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmojo kurso kariūnų priesaikos ceremonija
Alfredo Pliadžio nuotr. / Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmojo kurso kariūnų priesaikos ceremonija

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos pirmo kurso kariūnai šeštadienį prisieks tarnauti Lietuvai.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), iškilmingoje ceremonijoje priesaiką duos 48 kariūnai. Dar 21 kariūnas yra prisiekęs anksčiau.

Iš viso šiemet mokslus Lietuvos karo akademijoje pradėjo 69 pirmakursiai – 12 merginų ir 57 vaikinai, tai – didžiausias pirmo kurso kariūnų skaičius per pastarąjį dešimtmetį.

Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Lietuvos kariuomenės ir Karo akademijos vadovybė, Lietuvos karo akademijos kariai, kariūnų artimieji ir kiti svečiai.

Pranešama, kad teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu tradiciškai bus suteikta geriausiam kurso kariūnui, kurį išrinko vadai ir taktikos instruktoriai, pirmakursiams baigus septynių savaičių bazinį kariūno kursą Rukloje ir įgijus pagrindinį karinį pasirengimą.

Per bazinį kariūno kursą pirmakursiai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijuojant Karo akademijoje.

Iškilmingai prisiekę jaunuoliai taps visateisiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais ir toliau tęs studijas akademijoje.

Kariūnai akademijoje mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: tarptautinius santykius studijuos 27 pirmakursiai, Gynybos technologijų vadybą – 21, o Nacionalinio saugumo ir gynybos programą – 29 pirmakursiai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min