TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos karo akademijos prorektorius Valdas Rakutis: „Lietuvos valdžia gyventojams privalo skleisti propagandą“

Kremliaus bokštai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kremliaus bokštai
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Lietuvos karo akademijos prorektorius Valdas Rakutis tikina, kad pavojaus iš Rusijos pusės negalima ignoruoti.

„Tai kelia grėsmę valstybės egzistavimui, mūsų kaip tautos tolimesnei egzistencijai. Tai paveikia ir žmogaus vidų, ir mąstymą, skatina jį elgtis nepilietiška kryptimi. Manyčiau, kad  aliarmas yra sukeltas laiku, o gal net šiek tiek vėlokai. Iš tikrųjų reikia į tai reaguoti", – tikino V.Rakutis.

Kovos ginklai

Konservatoriai siūlo riboti Rusijos valdžios remiamų filmų rodymą Lietuvos kanaluose, taip pat, kad tokia produkcija  būtų žymima ženklu „Pagaminta Rusijoje“, o angliški filmai būtų ne įgarsinami, o rodomi leidžiant lietuviškus subtitrus, kaip šiuo metu yra daroma su rusiškais filmais.

„Taip kalba yra išmokstama daug greičiau, tad turi būti taikomos vienodos sąlygos“, – patikino pašnekovas.

Pasak V. Rakučio, tokių priemonių neužtektų. Jo teigimu, daugiau dėmesio ir pinigų reikia skirti švietimui, prižiūrėti, ką vaikai mokosi mokyklose. Taip pat reikia stebėti, kas darosi mūsų informacinėje erdvėje.

Reikia valstybinės propagandos

Valstybės dalyvavimas, kovojant su užsienio valstybių propaganda mūsų šalies atžvilgiu, yra privaloma sąlyga, mano pašnekovas. Kitokiu atveju, kovoje dalyvaus nelygios jėgos – dideli užsienio šalių pinigai ir pavieniai mūsų tautos atstovai.

„Demokratinė valstybė – ji pagal savo prigimtį yra sukurta žmonių, taigi ją kurti reikia nuolat, reikia ją stiprinti, ieškoti būdų, kaip tą padaryti. Užsiimti piliečių šviečiamąja veikla, kai kuriais atvejais ir propaganda reikia užsiimti, valstybės propaganda, visų pirma.  Mes dabar galime matyti bet kokią propagandą, o valstybės – matome tik per didžiąsias šventes“, – tikino V. Rakutis.

„Jeigu pažiūrėsime į demokratijos ir respublikos sampratas, tai yra didelių pastangų reikalaujantys dirbtini institutai, kurie suteikia žmogui ko gero geriausią gyvenimo formą“, – pridūrė Lietuvos karo akademijos prorektorius.

Pašnekovo teigimu mūsų šalies propaganda nuo totalitarinių valstybių turėtų skirtis tuo, kad privalėtų būti sakoma tiesa: „Nereikia jokiu būdu kažko išgalvoti ar iškraipyti. Kaip sakoma, melas išlipa į viršų.“

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min