Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 14:31

Lietuvos karo akademijos viršininkas kreipiasi į dingusius kariūnus: „Sprendimo ieškosime kartu“

Karo akademijos vadovas Gintaras Bagdonas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Karo akademijos vadovas Gintaras Bagdonas

Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas kreipėsi į dingusius akademijos kariūnus, prašydamas juos susisiekti ir užkirsti kelią tolimesnėms spekuliacijoms apie jų pasišalinimo iš tarnybos priežastis bei kartu ieškoti susidariusios situacijos sprendimo būdų.

„Mums rūpi Dariaus ir Antano likimas ir mes visi nuoširdžiai norime išsiaiškinti jų dingimo priežastis. Dabar daug spekuliuojama, kalbama, net veikiama kariūnų vardu. Tik grįžę ir patys pradėję kalbėti jie apgins save. Kiekviena diena delsimo tik gilina problemą, tačiau šiandien – dar ne viskas prarasta“, – sakė Karo akademijos viršininkas plk. G. Bagdonas.

Plk. G. Bagdonas pabrėžė, kad apie bausmes, kuriomis gąsdinami kariūnai, yra per anksti kalbėti: „Šiomis dienomis žiniasklaidoje ypač pabrėžiama kariūnų atsakomybė. Tačiau niekas nežino tikrosios kariūnų dingimo priežasties, todėl kalbėti apie jų atsakomybę ir tuo labiau apie jų laukiančias bausmes yra neatsakinga. Šiandien mums svarbiausia, kad kariūnai grįžtų, kad galėtume juos išklausyti ir tada kartu ieškotume sprendimo būdų.“

Karo akademijos viršininkas taip pat sakė, kad atliekami ikiteisminiai tyrimai – tai dar nėra paskirta bausmė, o tik būdas ir priemonė ištirti visas aplinkybes, išklausyti visus asmenis, ištirti visas versijas ir tik po to daryti išvadas vadovaujantis galiojančiais įstatymais bei atsižvelgiant į nešališkumo ir žmogiškumo principus.

Jei reikės, Lietuvos karo akademijos vadovybė inicijuos nepriklausomą komisiją, kuri tiksliai ir nešališkai ištirtų susidariusią situaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

25:27
15:09
54:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min