Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 sausio 13d. 16:46

Lietuvos krašto apsaugos ministrė Vilniuje susitiks su Kanados gynybos ministru

Rasa Juknevičienė – krašto apsaugos ministrė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rasa Juknevičienė – krašto apsaugos ministrė

Sausio 15 d. Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiks su Kanados gynybos ministru Peteriu Gordonu MacKay.

Susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje metu ministrai planuoja aptarti dvišalį karinį bendradarbiavimą, NATO vadovaujamą tarptautinių paramos saugumo pajėgų operaciją Afganistane, kurioje dalyvauja abiejų šalių kariai, taip pat ketina kalbėti apie NATO pajėgumų didinimą, NATO bendradarbiavimą su narystės aljanse siekiančiomis Ukraina, Gruzija, Moldova.

Lietuvos krašto apsaugos ministerija su Kanados nacionalinės gynybos departamentu tarpusavio supratimo memorandumą dėl karinių ryšių pasirašė 1997 m. Kanada yra aktyvi paramos teikėja mokant Lietuvos karius ir civilius krašto apsaugos sistemos tarnautojus. Nuo 1994 m. Lietuva pagal Kanados finansuojamą karinio mokymo programą (MTAP, angl. Military Training Assistance Programme) siunčia krašto apsaugos sistemos atstovus į kursus Kanadoje. Iš viso įvairios trukmės anglų, prancūzų kalbų, gynybos resursų valdymo, saugumo studijų, logistikos, taktikos ir kt. kursuose dalyvavo apie 250 Lietuvos karių ir civilių.

Kanados kariniai instruktoriai taip pat yra padėję rengti tarptautines karines pratybas Lietuvoje „Klevo skliautai 2006“ („Maple Arch“), jos kariai yra dalyvavę tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis“ („Amber Hope“), praneša Užsienio reikalų ministerija.

Šalys viena kitai yra akreditavusios gynybos atašė. 1992 m. buvo akredituoti pirmieji Kanados gynybos atašė Lietuvai.

Kanados gynybos ministras Lietuvoje lankysis Lietuvos užsienio reikalų ministerijos kvietimu. Svečias dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos sausio 15-16 d. Trakuose rengiamame neformaliame Europos ir Šiaurės Amerikos strategų susitikime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min