Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 25d. 15:34

Lietuvos laisvosios rinkos institutas: nė viena partija nepadarė proveržio kuriant Lietuvos žmonių gerovę

Seimo nariai
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimo nariai

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) įvertino šios kadencijos Seime esančių politinių partijų frakcijų darbus – balsavimą Lietuvos ekonomikai ir piliečių gerovei svarbiais klausimais.Nors prieš kiekvienus Seimo rinkimus politinės partijos parengia rinkimines programas, kuriose raštu įtvirtina savo pažadus rinkėjams, Lietuvos rinkėjai ne kartą galėjo įsitikinti, jog vien rinkiminių nuostatų analizių nepakanka, nes politikų pažadai ne visada sutampa su jų veiksmais.

„Vykdydami rinkiminį projektą „Pagalba rinkėjui 2012“, siekiame priminti žmonėms, kad žiūrėti reikia ne tik į politikų pažadus, bet ir į konkrečius jų darbus,“ – sakė LLRI vyresnioji ekspertė Kaetana Leontjeva.

LLRI išskyrė dešimt žmonių gyvenimo kokybę labiausiai paveikusių sprendimų: verslą kontroliuojančių institucijų reforma, viešojo administravimo reforma, aukštojo mokslo reforma, biudžeto išlaidų taupymas, pridėtinės vertės mokesčio ribos didinimas ir tvarkos pagerinimas, pirmoji ir antroji mokesčių reformos, pensijų kaupimo naikinimas, viražai gamtinių dujų sektoriuje, vaistų kainų reguliavimo įvedimas.

Vertinant partijų frakcijų balsavimus, maksimaliai teigiamas įvertinimas, kurį galėjo surinkti bet kuri partija, buvo 100 balų, o maksimaliai neigiamas įvertinimas – minus 100 balų. Liberalų sąjūdis surinko 8 balus, Liberalų ir centro sąjunga – 6, Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai surinko minus 1 balą, Krikščionių partija – minus 3, Darbo partija – minus 5, Tvarka ir teisingumas – minus 6, Lietuvos socialdemokratų partija – minus 20.

„Apibendrinti rezultatai rodo, kad nei viena partija nepadarė proveržio kuriant Lietuvos žmonių gerovę, o skirtumas tarp daugiausiai ir mažiausiai balų surinkusių partijų sudaro vos 28 iš galimų 200. Maksimalūs surinkti balai yra itin maži turint omenyje, kad galima buvo gauti nuo minus 100 iki plius 100 balų,“ – komentuoja ekspertė.

Apibendrinti LLRI rezultatai
Apibendrinti LLRI rezultatai


Visi vertinimai ir vertinimo metodika yra pateikiami rinkėjams specialiame leidinyje, kurį galima atsisiųsti ČIA.

„Primindami žmonėms, kaip balsuoja politikai, tikimės, kad rinkėjai reikalaus didesnės atsakomybės iš partijų už jų rinkiminių pažadų vykdymą ar nevykdymą,“ – viliasi KaetanaLeontjeva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min