Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos lenkai vėl grasina mokyklų streikais

Lenkų protesto mitingas prie Lietuvos respublikos Seimo
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lenkų protesto mitingas prie Lietuvos respublikos Seimo įvyko rugsėjo 23 dieną.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos lenkų bendruomenė vėl grasina streikais mokyklose. Prieš penktadienį vyksiantį specialios lenkų-lietuvių darbo grupės posėdį Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetas išplatino raštą apie skelbiamą mobilizaciją streikui.

Rašte rašoma, kad ligšioliniai specialios lenkų-lietuvių darbo grupės posėdžiai, dėl geros Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos valios trūkumo, nepadėjo pasiekti susitarimo, o Lietuvos lenkų tėvų prašymai ir postulatai buvo visiškai ignoruojami.

„Atsižvelgdami į nedviprasmišką geros valios spręsti lenkų švietimo Lietuvoje problemas trūkumą, skelbiame mobilizaciją streikui ir pasiliekame sau teisę paskelbti streiką neleisdami savo vaikų į mokyklas. Lietuvos valdžia nepaliko mums kito pasirinkimo. Pirmiausiai mums rūpi mūsų vaikai“, – rašoma streiko komiteto rašte.

Kategoriškai reikalaujama atšaukti diskriminacines naujojo Švietimo įstatymo nuostatas ir grąžinti ankstesnę įstatymo redakciją, kuri galiojo prieš įstojant į Europos Sąjungą.

„Nebuvo išspręstos pagrindinės problemos, nepasiekti susitarimai, o paskelbta, kad vyks jau paskutinis ekspertų grupės posėdis. Mes pagalvojome, kad jeigu šiame posėdyje nebus pasiektas susitarimas, tada jau reikės imtis kraštutinių priemonių – streiko. Suprantame, kad tai nėra gera išeitis, tėvai irgi to nenori, bet jeigu situacija iš esmės nepasikeis, būsime priversti vėl jį paskelbti“, – teigė Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetų koordinatorius Albertas Narvoišas.

A.Narvoišo teigimu, bendruomenė dar turi vilties sulaukti sau palankių sprendimų, tad dėl konkrečios streiko pradžios bus sprendžiama ateityje. Lietuvos lenkų mokyklų streiko komitetų koordinatorius teigė, kad lenkų bendruomenė yra pasiryžusi ir pati derėtis, siūlyti alternatyvas, tačiau jiems labai svarbu, kad nebūtų suvienodintas lietuvių kalbos egzaminas, nes programos skiriasi ir reikėtų apgalvoti strategiją.

„Mes norime, kad Švietimo įstatymas būtų pakeistas, įvesti patobulinimai, bet tai turi būti susitarimas, apgalvota strategija, o ne priimti skubūs sprendimai. Mūsų tėvai, kurie dalyvavo ankstesniame posėdyje, aktyviai išsakė savo nuomones ir norėjo, kad juos išgirstų. Jie net teikė pasiūlymus, ką galima būtų patobulinti, ko nereikėtų visiškai keisti, kad visos pusės būtų patenkintos“, – aiškino A.Narvoišas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min