Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos lėšomis rekonstruota mokykla Pietų Afganistane

Goro provincija
Skomanto Povilionio nuotr. / Goro provincija
Šaltinis: 15min
0
A A

Afganistano pietuose Zabulo provincijoje esančiame Suri kaime liepos 19 dieną atidaryta mokykla, kurios rekonstrukciją finansavo Lietuvos specialioji misija Afganistane.

Ji mokyklos renovacijai  lėšas skyrė atsižvelgdama į Afganistano pietuose tarnaujančių Lietuvos karių iniciatyvą ir paramos prašymą, praneša URM.

Pagal pasirašytą projekto sutartį lėšos buvo skirtos vietos administracijai. Ji buvo atsakinga už rekonstrukcijos darbus ir lėšų panaudojimą. Projekto vykdymą prižiūrėjo Lietuvos kariai.

Švietimo įstaiga Suri kaime dėl prastos pastato būklės buvo uždaryta prieš metus, o remonto darbai prasidėjo prieš du mėnesius. Mokykloje buvo išmūryta nauja siena, įstatyti geležiniai vartai, nauji langai, pastatyti nauji stalai ir suolai mokiniams, sutvarkytas mokyklos kiemas: pasodinti medžiai, krūmai, suremontuota vandenį pumpuojanti pompa.

Atidarymo ceremonijos metu Lietuvos kariai dviem šimtams mokinių padalijo mokyklinius reikmenis. Dar penki šimtai būsimiems mokiniams skirtų reikmenų komplektų buvo perduoti mokyklai.

Vietos administracijos vadovas atidarymo ceremonijoje pasidžiaugė, kad mokykla vėl pradėjo veikti ir padėkojo už rekonstrukciją Zabulo provincijos atkūrimo grupei (PAG) ir lietuviams. Anot jo, mokykla buvo atidaryta pagerėjus saugumo situacijai regione.

Parama Afganistano švietimo sektoriui – viena iš prioritetinių Lietuvos koordinuojamo vystomojo bendradarbiavimo sričių.

Nuo 2006 metų Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis Afganistano Goro provincijoje, kurios atkūrimo grupei vadovauja Lietuva, pastatyta 19 mokyklų, finansuota bendruomenių švietimo programa, įkurta pirmoji viešoji biblioteka provincijos sostinėje Čagčarane.

Lietuvos specialiosios misijos Afganistane civiliai ir PAG kariai bendradarbiauja su vietos valdžios administracija sprendžiant, kaip sukurti saugią aplinką švietimui plėtoti. Daug dėmesio ir lėšų Goro provincijos švietimo sektoriaus plėtrai taip pat skiria ir Japonijos vyriausybė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min