Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos medikų misija į Kijevą išvyksta šeštadienį

Paramedikai Kijeve
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Paramedikai Kijeve
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį į neramumų krečiamą Ukrainos sostinę Kijevą išvyksta aštuoni savanoriai medikai iš Lietuvos. Pirmadienį prie jų turėtų prisijungti dar šeši gydytojai. Medikų misija rengiama iš Lietuvos piliečių paaukotų pinigų.

Viena idėjos siųsti į Kijevą lietuvius medikus autorių Agnė Zalanskaitė teigia, kad visų reikalingų tvarsliavų tiekimą jai pažadėjo užtikrinti „Eurovaistinė“. Vežti vaistų patys medikai negali, todėl susitarta, kad parama bus perduota tiesiogiai Ukrainos medicinos įstaigoms.

Lėktuvo bilietams nupirkti ir išlaikymui Ukrainoje akcijos organizatoriai renka aukas. Per parą jau surinkta apie 12 tūkst. litų.

A.Zalanskaitė sako, kad medikai į Kijevą vyksta savanoriškai, o Sveikatos apsaugos ministerijos prašoma jiems garantuoti tik viena – leidimus tuo metu neatvykti į darbą Lietuvoje.

„Sveikatos įstaigų vadovai turi tik nuspręsti, ar mediką išleisti, ar ne, ar skirti jam atostogas, ar kompensuoti. Tačiau tie žmonės, kurie važiuoja, važiuoja savanoriškai, be Vyriausybės pagalbos. Viską darome savarankiškai“, – teigė ji.

Medikai į Kijevą vyksta savanoriškai, o Sveikatos apsaugos ministerijos prašoma jiems garantuoti tik viena – leidimus tuo metu neatvykti į darbą Lietuvoje.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis patvirtino, kad yra kreipęsis į tas medicinos įstaigas, kurių darbuotojai savanoriškai vyksta į Ukrainą, prašydamas leisti jiems tai daryti.

Bus svarstoma valstybės pagalba

Socialdemokratų partijos narys, finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad Lietuva galėtų siųsti medikus ir vaistus į Ukrainą. Tam pinigų Vyriausybės rezerve yra. Šis klausimas Vyriausybėje gali būti svarstomas jau kitą savaitę. Tačiau ministras pabrėžia, kad humanitarinę pagalbą Maidanui Lietuva teiks tik tuomet, jei tam pritars Ukrainos valdžia.  

„Vyriausybė turi savo rankose instrumentus. Yra vadinamasis Vyriausybės rezervas ypatingoms reikmėms – stichinėms nelaimėms ar humanitarinei pagalbai teikti. Šiuo atveju kalbame apie humanitarinę pagalbą. Be to, valstybė turi atsargų – medikamentų, pagalbos priemonių, kurias, man atrodo, mes tikrai mielai suteiksime Ukrainai, aišku, sutinkant ir Ukrainos valdžiai. Manau, kad Lietuva, kaip buvusi ES pirmininkė, vadovavusi Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, tikrai prisidės prie tarptautinių pastangų padėti Ukrainai. Žinoma, Ukraina turės pirmiausia tvarkytis savo vidinėmis pajėgomis ir vidiniais resursais“, – kalbėjo ministras.

Valstybė turi atsargų – medikamentų, pagalbos priemonių, kurias, man atrodo, mes tikrai mielai suteiksime Ukrainai, aišku, sutinkant ir Ukrainos valdžiai, – sako R.Šadžius.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis 15min.lt tikino, kad jau bendrauja su Užsienio reikalų ministerija, Krašto apsaugos ministerija ir Ukrainos ambasada Lietuvoje dėl humanitarinės pagalbos teikimo.

Anot jo, Vyriausybė jau kitą savaitę gali būti pasirengusi priimti oficialų sprendimą dėl humanitarinės pagalbos Ukrainai teikimo, jei ją priimti sutiks pati Ukraina.

„Turime humanitarinę pagalbą teikti teisiškai, todėl komunikavome su Ukrainos Sveikatos apsaugos ministerija, bet dar atsakymo neturime. Jei siųsime kraują, turi būti jų sutikimas. Mes svarstysime tada Vyriausybėje“, – 15min.lt teigė jis.

Be to, ukrainiečių gydymui per aukok.lt sistemą lietuviai jau yra paaukoję daugiau nei 63 tūkst. litų. Ši parama skiriama tiesiogiai Maidano medikų grupei. Už paaukotus pinigus gydytojai Kijeve perka vaistus ir tvarsliavą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min