Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 17:40

Lietuvos „meikeriai“ ėmė nemokamai gaminti apsauginius skydelius medikams: prisidėti galite ir jūs

Apsauginis skydelis
Asmeninio albumo nuotr. / Apsauginis skydelis

Plintant COVID-19 virusui, medikai, mobilūs patikros punktai ir kitos pajėgos pajuto specifinių apsaugos priemonių stygių. Kiekviena apsaugos priemonė yra be galo svarbi, norint išsaugoti medikus sveikus, nes jie stovi karo su virusu fronto linijoje. Viena tokių – veido skydelis. Skaidraus plastiko barjeras greta respiratoriaus ir akinių padeda sulaikyti oro lašeliniu būdu sklindantį užkratą.

Gamyklinių skydelių trūksta, nes juos ėmė naudoti visas pasaulis. Įšspręsti šią problemą padeda Lietuvos meikeriai, kurie lazeriais, 3D spausdintuvais, CNC staklėmis ar kitais būdais ėmė juos gaminti ir nemokamai tiekti į vietas, kur šios apsaugos trūksta.

Siekiant išsiaiškinti skydelių poreikį, buvo sukurtas žemėlapis, kur įstaigos gali pasižymėti, o meikeriai kibti į darbus ir pagaminti skydelius.

Pagalbos žemėlapis

Aplikaciją sukūrė 3D spaudos entuziastas Mažvydas Sverdiolas, kuris prieš kurį laiką ėmė spausdinti rankų protezus vaikams su negalia.

Smogus koronavirusui, žemėlapis, kuris buvo kurtas vaikų turinčių rankos negalią pagalbos registravimui, buvo perprogramuotas.

Mažvydas, be to, kad su kolegomis spausdina gana populiarų Josefo Prusa sukurtą skydelio modelį, visas ligoninės ir meikerių registruotas paraiškas tikrina, nes pasitaiko ir piktavalių, kurie siunčia netikras užklausas. Verta pabrėžti, kad ši veikla yra neatlygintina ir apjungia didžiulius koordinacinius srautus: ligoninių poreikių registravimą, pagamintų skydelių nuvežimo organizavimą, trūkstamų elementų surinkimą ir paskirstymą.

Tad jei jūsų namie stovi 3D spausdintuvas ar lazeris, galintis pjauti plastiką – prisidėkite prie mobilizuotų visų Lietuvos meikerių pajėgų ir, pasirinkę dizainą, pradėkite gaminti.

Asmeninio albumo nuotr./Apsauginis skydelis
Asmeninio albumo nuotr./Apsauginis skydelis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min